Spor Haberleri 1
HABER

TFF'den, "Ne olur ne olmaz" protokolü...

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Futbola Dönüş Öneri Protokolü

TFF ligler başlamadan önce yapılacak hazırlıkları önerdi

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 02 Mayıs 2020 - TFF'den, "Ne olur ne olmaz" protokolü...

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) liglerin yeniden başlaması olasılığına karşılık bir protokol hazırladı. Kulüplerin, teknik ekibin, futbolcuların neler yapması gerektiği ayrıntılı oarak yer alıyor.

Futbola Dönüş Öneri Protokolü 5

Futbola Dönüş Öneri Protokolü hazırladı - Görsel: GHA

İçinde gerçekten çok yararlı bilgiler barındıran protokol TFF Sağlık Kurulu tarafından hazırlandı. TFF Sağlık Kurulu yeni tip Koronavirüs (Covid-19) pandemisi nedeniyle ertelenen liglerin tamamlanması ihtimaline yönelik "Futbola Dönüş Öneri Protokolü" yayınladı.

Futbola Dönüş Öneri Protokolü 1

Futbola Dönüş Öneri Protokolü

Bütün dünyayı etkisi altına alan Covid-19 salgını ile ilgili alınması gereken tedbirlerin ve genel prensiplerin detaylı bir şekilde anlatıldığı Futbola Dönüş Öneri Protokolü, Hazırlık Dönemi, Müsabaka Dönemi ve Pozitif Test Senaryosu olmak üzere çeşitli bölümlerden oluşuyor.

Liglerin oynanması sürecindeki tüm fazlara ilişkin çalışmalar tamamlanırken protokolün, "Genel Prensipler", "Hazırlık Dönemi - Bireysel ve Grup Antrenmanları Evresi" ile "Pozitif Test Senaryoları"nı içeren ilk kısmı yayınlandı.

Futbola Dönüş Öneri Protokolü 2

Futbola Dönüş Öneri Protokolü

TFF protokolle ilgili duryurunda şunları söyledi;

"Sağlık Kurulu; Sağlık Bakanlığı, Bilim Kurulu, Dünya Sağlık Örgütü, FIFA ve UEFA Sağlık Kurullarının uygulamalarıyla birlikte süreçler geliştikçe protokolü kamuoyu ve kulüplerle bölümler halinde paylaşmaya devam edecek.

Acıbadem Sports ve T.C. Sağlık Bakanlığı İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü iş birliği ile hazırlanan protokol, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nun tavsiye raporu ve Gençlik ve Spor Bakanlığımızın koordinasyonuyla devletimizin liglerin başlatılmasına yönelik kararı sonrasında uygulamaya konulacak."

Futbola Dönüş Öneri Protokolü 3

Futbola Dönüş Öneri Protokolü

Protokole ulaşın

"Futbola Dönüş Öneri Protokolü"nün yayınlanan kısmının tamamına ulaşmak isterseniz TIKLAYIN;

https://www.tff.org/Resources/TFF/Auto/27f74d9590ab42a6b16db995b4f14af9.PDF

Futbola Dönüş Öneri Protokolü 4

Futbola Dönüş Öneri Protokolü


Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Futbola Dönüş Öneri Protokolü

TFF

Spor haberleri