Spor Haberleri 1
HABER

Nejat İşler Yazdı: "Zor Zamanlarda Futbol"

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

"Hayat çıkmaza girince, futbol bizi nasıl yeniden ayağa kaldırabilir?"

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 11 Nisan 2020 - Nejat İşler Yazdı: "Zor Zamanlarda Futbol"

Gümüşlükspor As Başkanı ve yönetim kuurlu üyesi, sanatçı, oyuncu, yazar Nejat İşler, GQ Türkiye için bir yazı kaleme aldı. "Hayat çıkmaza girince, futbol bizi nasıl yeniden ayağa kaldırabilir?" konulu yazıda İşler'in özelinden kesitler de buluyorsunuz.

"Hayat çıkmaza girince, futbol bizi nasıl yeniden ayağa kaldırabilir?" Nejat İşler, GQ Türkiye için yazdı.

İşte o yazıdan alıntı

Fotoğraf: 1961 yapımı Cehennemde İki Devre filminden

Fotoğraf: 1961 yapımı Cehennemde İki Devre filminden - Kaynak: GQ Türkiye

"1970’li yılların sonuna doğru tanıştım sokağa çıkma yasağıyla. Memleketin her yeri iç savaş durumuna benzer bir haldeyken, çatışmanın yoğun yaşandığı bazı yerlerde bu yasak uygulanıyordu. Bir işçi semti olan Eyüp de bunlardan biriydi. Valilik sabah 07.00’de açıklamasını yapar, okula gitmek üzere hazırlanmış olan çocuklar yataklarına geri dönerdi. 1980’de, hem bu tür nedenlerden, hem de nüfus sayımı ve darbe koşulları yüzünden epey bir ev hapsi yaşadık.

Kolluk görevlileri sadece çocukların dolaşmasına göz yumuyordu. Sokaklar bir anda çocukların olmuştu. Okulun bahçesine yollanır, eğer yeterli çoğunluk oluşmuşsa çift kale maç, olmadı tek kale maç yapardık. Taraftarlarımız, canı sıkılan polisler, bekçiler ve askerlerdi. Bazı günler televizyon ya da radyodaki haberler ve açıklamalar sertleşir; aileler, çocukların dışarı çıkmasına izin vermezdi.

Evimiz şanslı denebilecek bir yerdeydi. Zira arka bahçemiz, diğer komşuların bahçeleriyle bitişikti. İki kişi olduğumuz zaman penaltı çekişir, üç kişi olduğumuz zamanlarda ise, abilerimizden mi öğrendiğimizi yoksa bizim mi uydurduğumuzu hatırlamadığım ‘11 de aşşaa’ adlı oyunu oynardık.

Bir kişi kaleye geçer, diğer iki kişi ayak tenisi gibi topu yere değdirmeden paslaşarak gol atmaya çalışır, atılan şut kaleci tarafından tutulursa, şutu atan kişi kaleye geçerdi. Oyunun başında 11 olan puanlar, gol yedikçe düşer, biri 0 olunca oyun biter, en fazla puanı olan kazanırdı. "

Nejat İşler

Nejat İşler - Fotoğraf: Yalçın Çakır

Yazının tamamı GQ Türkiye'de

Yazının tamamını okumak içn lütfen aşağıdaki bağlantıya TIKLAYIN;

https://gq.com.tr/dahasi/nejat-isler-yazdi-zor-zamanlarda-futbol

Fotoğraf: 1961 yapımı Cehennemde İki Devre filminden


Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Nejat İşler

GQ Türkiye

Spor haberleri