Spor Haberleri 1
HABER

Fatih Terim tek tek dava açıyor

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Hakaret edenlere tek tek dava açıyor

#evdekal

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 04 Nisan 2020 - Fatih Terim tek tek dava açıyor

Usta ve tecrübeli spor insanı Fatih Terim koronavirüs hastalığına yakalandığında sosyal medyadan kendisine hakaret edenler için suç duyurusunda bulundu. Terim'in avukatı Rezan Epözdemir 3 kişi için suç duyurusunda bulundu.

Koronavirüs testinin pozitif çıkmasının ardından bir süre hastanede tedavi görüp taburcu edilen ve tedavisi evinde devam eden Galatasaray Teknik Direktörü Fatih Terim, hastalığını sosyal medya hesabında duyurmasıyla birlikte kendisine hakaret ettikleri iddiasıyla 3 Twitter kullanıcısı hakkında suç duyurusunda bulundu.

Ölümcül bir hastalığa yakalandığını ve yapılan paylaşımlar nedeniyle itibarının sarsıldığını belirten Terim, Hürriyet Gazetesi'nde yer alan habere göre şüphelilerin ‘hakaret’, ‘iftira’ ve ‘halkı kin ve düşmanlığa tahrik’ suçlarından yargılanmasını istedi.

Fatih Terim’in avukatı Rezan Epözdemir, İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı’na sunulan suç duyurusu dilekçesinde şu ifadelere yer verdi:

@ErtugrulSaritas, twitter hesabından kendi görüntülerinin bulunduğu bir video yayınlayarak, ‘Bugün aldığımız habere göre Fatih Terim coronavirus olmuş. Allah’ın işte sopası yok. Bunun şerefine içiyoruz...’ şeklinde şarap içerek açıklama yapmıştır. Ölümcül bir hastalığa yakalanmış Terim’in itibar ve saygınlığını zedeleyecek açıklama yapan şüpheli, halkı kin ve düşmanlığa tahrik etmiştir. Diğer şüpheli @Themanyedek hesaplı twitter kullanıcısı da Terim’in hastalığını açıklamasının akabinde, ‘Fatih Terim layığını bulmuş... Beter olsun’ şeklinde paylaşımda bulunarak küfür etmiştir. @hesapVer4 adlı kullanıcı, ‘Senin gibi yalancı, şaibeci, vatan haini, dolapçı biri bir daha dünyaya gelmez’ diyerek Terim’in terör örgütüyle bağlantısı olduğunu belirtmiştir. Üç şüpheli twitter kullanıcısı hakkında Terim’in şeref ve saygınlığını rencide edici şekilde hakaret, iftira ve halkı kin ve düşmanlık suçlarından kamu davası açılmasını talep ediyoruz.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Fatih Terim

Koronavirüs

Spor haberleri