Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlükte vidanjör eylemi

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlükte arıtma tesisi kapasitesi mi doldu?

MUSKİ'den bir açıklama yapılmadı

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 23.07.2021 / Gümüşlükte arıtma tesisinin kapasitesi mi doldu? Gümüşlük atıksu arıtma ve terfi tesisi önünde vidanjör eylemi. Bazı vidanjörcüler kontak kapatma kararı aldı. Peki ama neden?

Vidanjör

Vidanjör - Temsili görsel - GHA

Gümüşlükte son alınan kararlarla tartışma konusu haline gelen Gümüşlük Atıksu Arıtma ve Terfi Tesisi önünde bu kez çevreciler değil vidanjörcüler eylem yaptı. İddialara göre MUSKİ arıtma tesisine saatte bir tane vidanjörle atık su boşaltılmasına izin verdiğini duyurdu. Bunun üzerine tesisin önünde uzun kuyruklar oluştu.

Kapasite mi doldu?

MUSKİ'den konuyla ilgili herhangi bir açıklama yapılmadı. Tesise neden saat başı vidanjör alınacağının söylendiği konusunda da rivayetler oluştu. Bayram yoğunluğuyla birliklte tesisin kapasitesini aştığı bu nedenle saat başı boşaltıma izin verildiği iddia edilirken vidanjörcülere de İçmeler ve Yalıkavak’a gitmelerinin önerildiği öne sürüldü.

Tehlikeye dikkat çekmişlerdi

Bu durum akıllara geçtiğimiz günlerde Gümüşlük sahilinde düzenlenen Gümüşlük Atıksu Arıtma ve Terfi Tesisi eylemini getirdi. O eylemde çevreciler, Kent Konseyi üyeleri, mimar ve mühendisler yapılmak istenen yatırımın uygulanma şekli ve yöntemine itiraz etmişler ve yapılmak istenen uygulamanın hem denize, hem Gümüşlük koyu ve köyü ile canlılara geri dönülmez zararlar vereceğini öne sürmüşlerdi.

Gümüşlük sahili atık su eylemi. 30 Haziran 2021 - GHA

Gümüşlük sahili atık su eylemi. 30 Haziran 2021 - GHA

TIKLA GÜMÜŞLÜK ATIKSU EYLEMİ;

https://www.gumuslukrehberi.com/gumusluk-haber-256.html

VİDEO

TAGS:

Gümüşlük atıksu arıtma ve terfi tesisi

Gümüşlükte vidanjör eylemi

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.