Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük sahilinde Caretta caretta

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Sahile caretta carettalar geldi

Mavi bayrakları sularda caretta caretta

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 06.07.2021 / Gümüşlük sahilinde Caretta caretta

VİDEOLAR HABERİN SONUNDA

Mavi bayraklı deniziyle Egenin incisi, Bodrum'un tek taşı Gümüşlük sahilini Caretta carettalar ziyaret etti.

Gümüşlükspor Kulübü Başkanı Ahmet Faik Karakaya ve Gümüşlükspor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Özak bu akşam Gümüşlük iskele'de çok ilginç bir ziyaretciyi görüntülediler.

Pırıl pırıl deniziyle bu yıl da Mavi Bayrak almayı hak eden Gümüşlük sahiline Caretta caretta'lar geldi. Tam da o anda Gümüşlük İskelesine bağlı çevre koylar ve adalara turlar düzenlenen Hasan Hüseyin Özyanık'a ait Ata Bot adlı yatta dinlenen Gümüşlükspor Kulübü Başkanı Ahmet Faik Karakaya ve Gümüşlükspor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Özak kıyılarımızda nadir görülen Caretta carettayı görüntülemeyi başardılar.

Sahile bulunan ve Gümüşlük iskele'de gezinenleri de heyecanlandıran o anlarla ilgili olarak Gümüşlükspor Kulübü Başkanı Ahmet Faik Karakaya Gümüşlük Rehberi'ne şunları söyledi;

"Mükemmeldi. Denizlerimizin bu kadar temiz olması ve koruma altındaki bu nadir canlıların bizi ziyarete gelmesi çok güzeldi. Hem Gümüşlük koyunun denizinin temizliğiyle hem de onu koruyan bizler adına gurur duyduk. Herkesi köyümüze bekleriz."

Gümüşlükspor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Özak da Caretta caretta'yı kaydederken çok duygulandığını belirterek, "sahillerimizi koruyalım ve kirletmeyelim ki bu doğada yaşayan tüm canlılar da bizim gibi bu güzellikleri yaşayabilsinler. Bu dünya bize çocuklarımızdan emanet. Caretta carettaların bile tercih ettiği güzel sahillerimize herkesi bekliyoruz" dedi.

İşte o anların videoları; Videolar Gümüşlükspor Kulübü Başkanı Ahmet Faik Karakaya ve Gümüşlükspor Kulübü Başkan Yardımcısı Mehmet Özak tarafından çekilmiştir.

VİDEO 1


VİDEO 2


VİDEO 3


VİDEO 4

TAGS:

Caretta Caretta

Gümüşlük sahilinde caretta caretta

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.