Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlükte kurtarma operasyonu

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlükte rapala operasyonu

İskelenin kedisi sahte yemi kaptı

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 11.06.2021 / Gümüşlükte kurtarma operasyonu

VİDEO HABERİN SONUNDA

Tatil cenneti Gümüşlükte mükemmel bir operasyon düzenlendi. Kötü başlayıp iyi biten operasyonda bir can kurtarıldı. Fotoğraf ve videolar haberde.

Gümüşlük İskelesinde balık tutanların rapalasını (sahte yem) kapan ve yutmaya kalkışan kediyi itfaiye kurtardı. Gümüşlükspor Kulübü Başkanı Ahmet Faik Karakaya'nın işlettiği Gayve'de oturanlar kedinin rapalayı kaptığını gördü.

Gümüşlük kedi rapala

Rapala kapan kediyi itfaiye kurtardı - GHA

Hergün Gümüşlük iskelesinde dolaşan ve kurnazlığıyla bilinen kedi sahte yem rapalayı gerçek sanıp kaptı. Gümüşlüklüler kendi olanaklarıyla kediyi rapaladan kurtaramayınca itfaiyeye haber verildi. Kısa sürede Gümüşlüğe gelen Turgutreis'de konuşlu İtfaiye gurup amirliği ekipleri hemen kurtarma operasyonu başlattı.

İtfaiye eri büyük uğraşlar sonunda kediyi rapaladan ayırıp ısırılması ve tırmalanmasına rağmen muhtemel çok ciddi bir sorunu engellemiş oldu. Üzeri iğne dolu rapaladan yara almadan kurtarılan kedi kaçarken vatandaşlar itfaiye erlerini alkışlarla kutladı.

Rapala nedir?

Rapala - Sahte olta yemi - Arşiv - GHA

Rapala - Sahte olta yemi - Arşiv - GHA

Rapala, balık avı için kullanılan sahte balık şeklindeki sahte yemlere verilen genel isimdir. Aslında Rapala suni yem ve balıkçılık malzemeleri üreten bir firma olup kaliteli ve başarılı ürünleri sayesinde ülkemizde zamanla tüm suni yem ürünlerine rapala adı verilmiştir.

Suni balık olarak bir çok Rapala modeli bulunmaktadır. Suya batan (sinking), su üstünde zıplayan (popper), suyun içinde çırpınan (rattling) veya su içinde ses çıkarak suni balık modelleri mevcuttur. Rapala hem tuzlu hem tatlı su balık avı için kullanılabilir.

VIDEO - GUMUSLUK REHBERİ

TAGS:

Gümüşlükte kurtarma operasyonu

Gümüşlük kedisi

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.