Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu'ndan 4 dev adım

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu'ndan 4 önemli proje

Erasmus dahil önemli projeler

PaylaşGümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 26.05.2021 / Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu'ndan 4 dev adım

Gümüşlük Kemal Durmaz İlk ve ortaokulu uluslararası alanı da kapsayan 4 çok önemli projeye imza attı.

Gümüşlüğün medarı iftiharı Kemal Durmaz İlk ve ortaokulu yönetici, öğretmen ve öğrencilerinin geliştirdiği projelerle çok önemli adımlar atmayı sürdürüyor.

Gümüşlük Kemal Durmaz İlk ve ortaokulu, "Erasmus+ projeleri"ne katılmaya hak kazandı. Ayrıca, "100 GÜNE 100 KİTAP Etwinning projesi" ile okul öncesi dönem çocuklarını kaliteli çocuk kitaplarıyla buluşturdu. "TOHUMUN SERÜVENİ” adlı eTwinning projesini de sürdüren okulumuz bu projede ana okulu öğrencileriyle ortak çalışmalar yaptı. Portekiz ile ortak yürütülen "Annem Babam Benim Ustamdır" projesi ile de öğrencilerin ebeveynlerinden öğrenecek ne kadar çok beceri olduğunu ve eğitimin ailede başladığını fark etmeleri sağlandı.

İşte o projeler;

Erasmus+ projelerine katılmaya hak kazandı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü 2021-2027 yıllarını kapsayan Erasmus+ Programı kapsamında, Türkiye Ulusal Ajansına Erasmus Okul Eğitimi Akreditasyon Belgesi almak için başvuru yapmış, Türkiye Ulusal Ajansı tarafından başarılı bulunmuş ve Erasmus Okul Eğitim Alanında Erasmus+ Akredite Kurum onayı almıştır.

Erasmus+ projelerine katılmaya hak kazandı

Erasmus+ projelerine katılmaya hak kazandı

Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu, Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü yaptığı başvuru ile akredite ağına katılmıştır. Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı okul/kurumların yapmış olduğu başvuru sonucuna 59 okul İl Milli Eğitim Müdürlüğü ile ortak Erasmus+ projelerine katılım sağlayacaktır. Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu değerlendirme sonucunda yeterli puanı alarak 59 okul arasına girmeye hak kazanmıştır. Bu projeler sonucunda kurum özelliğine uygun olarak, öğrencilerimiz ve öğretmenlerimiz Avrupa'daki ortak okulları ziyaret edecek, farklı alanlarda eğitim alacaklardır. Aynı zamanda Avrupa'daki partnerlerimiz de ülkemizdeki okul/kurumlardafarklı alanlarda eğitim alacaklardır. Bu sayede kültürel etkileşim sağlanmış olacak, öğretmen ve öğrencilerimizin yabancı dilleri gelişmiş olacak aynı zamanda vizyoner bakış açısına sahip olabileceklerdir.

Annem Babam Benim Ustamdır

Portekiz ile ortak yürütülen Annem Babam Benim Ustamdır projesi ile öğrencilerimizin ;ebeveynlerinden öğrenecek ne kadar çok beceri olduğunu ve eğitimin ailede başladığını fark etmeleri amaçlamaktadır. Öğrencilerimizin ve ailelerinin hem eğlenerek hem de öğrenerek beraber kaliteli vakit geçirmeleri hedeflenmiş ve her ay Ebeveynlerinden bir beceri öğrenmeleri sağlanmıştır.
İngilizce Öğretmeni
Nur EROL

Annem babam benim ustamdır

Annem Babam Benim Ustamdır projesi

Tohumun serüveni

Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu anasınıfında Leyla Açığ öğretmenimiz tarafından yürütülen “TOHUMUN SERÜVENİ” adlı eTwinning projesi çocukların yaptığı çeşitli etkinliklerle sürdürüldü.
“Tohumun Serüveni” projesinin hedef kitlesi 3-6 yaşlarını kapsayan okul öncesi kurumlarına devam eden çocuklardır. Proje doğa eğitimi ve ekolojik okur yazarlık çalışmalarını kapsamaktadır.

Covid 19 pandemisi ve buna bağlı olarak çocukların, bilgisayara, tablete ve televizyona bağımlılıklarının artması nedeniyle, çocuklarımızı dört tarafı duvarlarla çevrili ev ve sınıflardan çıkararak teknoloji bağımlılığından kurtarıp onların doğada geçirecekleri zamanı arttırarak, duyularını kullanarak doğayı keşfetmelerini, doğayla anlamlı bir bağ kurmalarını, doğal alanları keşfetmelerini, doğayı korumak için yapılması gerekenleri ve doğada öğrenmeyi, Evde, sınıfta, okul bahçesinde, çevrede tohumlarla ve bitkilerle öğrenme ortamları yaratmayı, bu öğrenme ortamlarında uygun materyal ve oyunlar kullanmayı, çocukların doğa varlıklarına saygı göstermelerini amaçlamaktadır.

Bu projeyle çocuklarla birlikte, tohum çeşitleri araştırıldı. Tohum ekimi, bitkilerin yaşam döngüsü, sera yapımı bitki bakımı, tohumlarla sanat etkinlikleri, tohum müzesi vb bir çok etkinlik yapılarak proje amaçlarına ulaşılmaya çalışıldı. Velilerinde destek olduğu proje güzel bir işbirliği örneği oldu.

“TOHUMUN SERÜVENİ” adlı eTwinning projesi

“TOHUMUN SERÜVENİ” adlı eTwinning projesi

100 GÜNE 100 KİTAP PROJESİ

Gümüşlük Kemal Durmaz İlkokulu Anasınıfı Öğretmeni Leyla Açığ’ın ve Türkiyenin dört bir yanından 150 öğretmenin içinde yer aldığı 100 GÜNE 100 KİTAP Etwinning projesi okul öncesi dönem çocuklarını kaliteli çocuk kitaplarıyla buluşturmak amacıyla yola çıkmış bir proje. Koceeli İli, Gölcük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü'ne bağlı özel büro/projeler sorumlusu, Okul Öncesi Öğretmeni Merve Yağcı tarafından 2018 yılında başlatılan 100 Güne 100 Kitap eTwinning projesi, Bodrum İlçemizden Okul Öncesi Öğretmenleri Leyla AÇIĞ, Esra BAYKARA, Filiz SARIÇAY , Meral BATUR SAKALLI ve Dilek AYAZ’ın katılımıyla 2021 yılında da 4.yıl olarak devam etmektedir.

100 Güne 100 Kitap Projesi işbirliği ile 29-30 Mayıs tarihleri arasında Bakanlığımızın çok değerli yöneticileri, ülkemizin çok değerli akademisyenleri ve proje yürütücüsü çok değerli öğretmenlerimizin katılımıyla, projenin youtube kanalından canlı olarak yayınlanacak 100 GÜNE 100 KİTAP PROJESİ OKUL ÖNCESİ DÖNEM ÇOCUK EDEBİYATI ZİRVESİNİ düzenleyerek çok değerli ve anlamlı bir çalışmaya imza atmıştır.

100 GÜNE 100 KİTAP PROJESİ

100 GÜNE 100 KİTAP PROJESİ

100 GÜNE 100 KİTAP PROJESİ OKUL ÖNCESİ DÖNEM ÇOCUK EDEBİYATI ZİRVESİNE katılımlarınızı bekleriz.
Zirve Sınırsız Katılıma Sahiptir.

Yayınlar:
29.05.2021Cumartesi 10.00/17.30,
30.05.2021Pazar 11.00/17.30 Saatleri Arası Youtu.be Kanalından Canlı olarak yapılacaktır.

Link için:

100 GÜNE 100 KİTAP Youtu.be Kanalı: https://m.youtube.com/channel/UCdjVY9FexmrTscjbKI8caiQ

100 GÜNE 100 KİTAP Web Sitesi: http://100gune100kitap.com/

100 GÜNE 100 KİTAP İnstagram Sayfası:
https://instagram.com/100gune100kitap?utm_medium=copy_link

TAGS:

Gümüşlük Kemal Durmaz İlk ve Ortaokulu

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü

Gümüşlük

TEK TIKLA TÜM MUĞLA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.