Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Vatandaş konteynerlerın taşınmasını istiyor

Çözümü çok basit

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 07.07.2020 / Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor

Gümüşlük sahilinde belediye otoparkının denize en yakın noktasında, el sanatları çarşısı ile restoranların göbeğinde yer alan çöp konteynerleri koku, pislik ve mikrop saçıyor. Sorunun çözümü çok basit ama iddialara göre nedense çözülemiyor!

Bodrum'un tektaşı Gümüşlük'te korona virüs nedeniyle sezon çok geç ve kötü başladı. Öyle de gidiyor. Geçtiğimiz yılları mumla aratan yoğunluğa bir türlü erişemeyen ünlü tatil beldesinde esnaf ve vatandaşlar bir de "denize sıfır çöp konteyneri" sorunuyla uğraşıyor.

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor 1

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor

Çarşının dibinde

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı kuraları 2. kez çekildi ve dükkanların dağıtımı yapıldı. Hatta ek 14 dükkan daha yapılacağı sözü verildi. Yeni dükkanlar sahil şeridindeki restoranların hemen yakınına kurulacak.

Ancak tam da bu noktada bir sorun başlıyor. Gümüşlük sahilinde belediye otoparkının olduğu yerde restoranaların tam arkasına, el sanatları çarşısının tam dibine ve otoparkında tam ortasına yerleştirilen çöp konyetnerlerine bölgedeki tüm lokantaların mutfak, yemek artıkları ile diğer çöpleri atılıyor. Üstelik çöpler konteynırlar dolunca torbasız, önlemsiz, rastgele yerlere atılıyor. Torbalarla bırakılsa bile kediler ve köpekler tarafından parçalanan poşetlerdeki çöpler yerlere saçılıyor.

Balıkların köpük kutuları dahil ortalığa saçılan çöp ve mutfak artıklarının yaydığı koku hava sıcaklıklarının 35 dereceleri aştığı bölgede artık dayanılmaz hale geldi. Üstelik çocuk ve ailelerin de yoğun kullandığı alan mikrop saçıyor. Sinek ve diğer haşerelerden geçilmiyor. Çöplerin suları bir kaç metre ilerdeki sahile doğru süzülüyor, toprağa karışıyor.

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor 2

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor

Çözümü çok basit ama!

Çözüm mü? Esnafa ve bölge yaşayanlarına göre çözüm çok basit. Konteynerleri belediye otoparkının içindeki bir üst bölgeye ve otoparkın en sonuna taşımak. Böylece insanlardan, çarşıdan ve dükkanlardan tamamen uzaklaştırmak.

Bir vatandaş, Gümüşlük Rehberi'ne şikayetini dile getirirken şunları söyledi;

"Kokudan, sinekten ve diğer haşerelerden geçilmiyor. Fare dolu. Beş dakika duramazsınız burada, kusarsınız. Önce insan diyoruz. Esnaf çöpünü bir kaç metre yukarıya bırakacak. Bir kaç yüz metre değil. Bir kaç metre. Belediye de konteynerleri bir üst kota alacak. hepsi bu."

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor 3

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor

Şikayeti iletmişler

Üstelik esnaf ve bölge sakinlerinin iddiasına göre bu şikayet ve sıkıntı defalarca iletilmiş. Ancak yine iddialara göre çözüm yok.

Yani tüm restoranların yemek artıklarının atıldığı konteynerler bir kaç metre yukarı alınsa (taşınsa), çöpü atanlar doğru düzgün poşetlese, çöpleri ortalığa saçmadan usulüne uygun bıraksa sorun çözülecek. Gümüşlük Rehberi olarak konuyu takip etmeyi sürdüreceğiz. Sorun çözülürse mahallemiz adına yetkililere de kocaman bir teşekkür edeceğiz.

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor 4

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor 5

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor 6

Gümüşlük sahiline kokudan girilemiyor

TAGS:

Gümüşlük Belediye otoparkı çöplük sorunu

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük