Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Kuralar çekildi, çarşı karıştı...

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Belediyeye ve CHP yerel yönetimine çok ağır eleştiriler

28 kişi kuradan muaf mı tutuldu?

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 20.06.2020 / Belediyeye çok ağır eleştiriler...

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı dükkan dağıtımlarıyla ilgili olarak çekilen kura sonrası belediyeye ve CHP yerel yönetimine çok ağır eleştiriler geldi. Adam kayırıldığı, 28 kişinin kuradan muaf tutulduğu, el sanatı yerine Çin malı ürün satıldığı iddialarını da içeren açıklama sosyal medyada yayınlandı.

Koronavirüs önlemleri nedeniyle bu yıl (2020 sezonu) Gümüşlük El Sanatları Çarşısı'ndaki dükkanların (stand) açılması da gecikti. 19 Haziran 2020 tarihinde Bodrum Belediyesi'nin standlardan kiralamak isteyenler arasında kura çekimi çağrısı yaptı ve kuralar çekildi.

Kura çekimine katılan ancak kendisine stand çıkmayan Gümüş Kediler markası kurucusu Şükran Uyar Yolaç kura çekimi öncesi ve sonrasında karşılaştığını iddia ettiği gelişmeleri kaleme alıp açık isim ve kendi yarattığı markasıyla sosyal medya hesabından paylaştı.

Açıklama yapılacak mı?

Gümüşlüğün önemli el sanatları tasarımcısı ve üreticisi olan özgün moda ve tekstil ürünleriyle tanınan Gümüş Kediler'in kurucusu Şükran Uyar Yolaç, 28 eski stand sahibinin kuradan muaf tutulduğunu kura çekimine gittiklerinde öğrendiklerini ancak 28 kişinin neden kuraya dahil edilmediğine dair bir açıklama yapılmadığını yazdı.

Bazı standlarda gerçek el sanatı yerine Çin malı hazır ürün satılmasına izin verildiğini ve adam kayırıldığını iddia eden Yolaç, "Ben vuruşarak çekiliyorum. Artık belediyenin, nalburun bilmem kimin iki dudağı arasında olmayacağım" dedi.

Yanıtları yayınlayacağız

Şükran Uyar Yolaç'ın hem CHP yerel yönetimini hem de Bodrum Belediyesi'ni zan altında bırakan ve ağır eleştiriler içeren açıklaması ve alıntıladığımız iddialarla ilgili Bodrum Belediyesi ya da CHP Gümüşlük mahalle temsilciliğinden yanıt hakkı kullanılmak istenirse noktasına, virgülüne dokunmadan yayınlayacağız. Yanıtları aşağıdaki bağlantılardan ulaştırabilirler;

[email protected]

https://www.gumuslukrehberi.com/contact.html

Şükran Uyar Yolaç, Facebook

Belediyeye ve CHP yerel yönetimine çok ağır eleştiriler

İşte o açıklama

Şükran Uyar Yolaç'ın ağır eleştiriler içeren açıklaması aşağıda. Noktasını değiştirmeden yayınlıyoruz;

"Sevgili Gümüş Kediler dostları.

Dün belediyeden çağrı geldi.

Kura çekeceğimiz söylendi. Gittik çektik kuramızı. Oldum olası şans oyunlarında iyi olmamışımdır. Şansını çalışarak didinerek yaratanlardanım. Tabii ki boş çektim. Çok üzülmedim doğrusu. Buraya kadar sorun yok.

Ama orada şunu gördük. 28 eski stand sahibi kuradan muaf tutulmuş. Gerekçesi bize söylenmedi. Kuraya tabi olanlara baktım çoğu çok özel işler yapan gerçek el sanatları üreten kişiler ve kış boyu hazırlanıp Haziran 19 da kura çektiler. Ve tabi bazıları benim gibi boş çektiler.

Şimdi, Geçtiğimiz Aralık ayında standlar belli olacak dediler oldu Haziran 19. İnsanlar hazırlandı yer alamadı. Pandemiyi kimse bahane etmesin.

Ben bu adaletsizliği Kocadon döneminde de yaşadım. Şaşırdım mı? Hayır.

Eyy CHP belediyesi oy size verildi. Adalet bunun neresinde. Kuraya neden herkes dahil edilmedi.

El sanatları çarşısı dediğiniz yerlerin çoğu hazır satarken neden gerçekten emeğiyle var olanlara bu muameleyi reva gördünüz.

Beceremeyen sizlersiniz. Listeler oluşturulurken insanların ne ürettiğine değil kimin adamı olduğuna bakmanız sonucunda güzelim carşıların içini boşalttınız. Denetim yapmadınız. Yaptınız adam kayırdınız. Bariz Çin malı satanları sokaktan çıkarmadınız.

28 kişi içinde eminim hakedenler de vardır onları tenzih ederim. Ama kuraya girmeden yer almaları biraz manidar oldu. Yine de şansları bol olsun.

Ben vuruşarak çekiliyorum. Artık belediyenin, nalburun bilmem kimin iki dudağı arasında olmayacağım.

Kimse bana şimdiye kadar yer alırken iyiydi falan demesin. Ben emeğimle bir marka yarattım. Bulunduğum yere çalışarak geldim. Hazır Hiçbir şey satmadım. Onurumdan taviz vermedim.

Belediye arpalık dağıtma yeri değildir.
Hizmet verme yeridir. AKP den beklenen davranışı sizin göstermeniz yakışmıyor.

BODRUM BELEDİYESİ SİZİ PROTESTO EDİYORUM

Atölyemde üretmeye devam edeceğim.
Beni görmek isteyenler buyursun gelsin.

Şükran Uyar Yolaç Gümüşlük"

https://www.facebook.com/profile.php?id=100009523092029

Açıklamanın orjinali

belediyeye ve CHP yerel yönetimine çok ağır eleştiriler 2

belediyeye ve CHP yerel yönetimine çok ağır eleştiriler 3

Belediyeye ve CHP yerel yönetimine çok ağır eleştiriler

TAGS:

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı

Gümüşlük haber

Gümüşlük