Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Haberimize yanıt var; "Zemin toprak kalmalı"

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi'nin hali içler acısı

Gümüşlük çarşı girişi tartışılıyor

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 12.06.2020 / Ne olacak bu Gümüşlüğün hali!..

İŞTE O YANIT;
Gümüşlük Rehberi olarak Gümüşlük çarşı girişi ve Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi ile ilgili yayınladığımız haber üzerine bir yetkiliden yanıt geldi.
Gümüşlük sahilindeki zeminin "beyaz kum" diye adlandırılan doğal topraktan oluştuğunu ve bu yolun öyle kalmasının doğallığı gereği doğru olduğunu belirtti. Zemine kilitli taş ya da parke taşı döşenmesinin doğal dokuya zarar vereceği görüşünü savundu. Ayrıca söz konusu alanın SİT kararları gereği orjinal haliyle korunması gerektiğine dikkat çekti.
Aynı yetkili Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi ile ilgili olarak da en kısa sürede bakımının, boya ve badanasının yapılacağını, covid-19 kısıtlamaları nedeniyle malzeme tedarikinde yaşanan sıkıntılardan dolayı bazı planlı işlerin aksadığını ifade etti.
Konunun takipçisi olacağız, GHA.

Bodrum'un tektaşı Gümüşlük yaz sezonuna hazır ama en gözde noktası hazır değil! Gümüşlük Çarşı'nın girişindeki zemin ile belediyeye ait Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi'nin hali tartışma konusu oldu.

Gümüşlük Çarşı girişi 2

Gümüşlük Çarşı girişi - 12.06.2020 - GHA

Gümüşlük'te her sene binlerce insanın yaz kış, sabah akşam ziyaretlerinde ilk ayak bastıkları nokta sahilin ve çarşının girişi. Ama o giriş yazın toz kışın da çamur olması şikayetlere yol açıyor. Yıllardır kilitli taşla ya da parke taşıyla döşenmesi gündeme gelen yaklaşık 500 metrelik yol toprak haliyle gelenleri karşılıyor.

Gümüşlük Çarşı girişi 1

Gümüşlük Çarşı girişi - 12.06.2020 - GHA

Aynı zamanda Gümüşlük Belediye Çay Bahçesi'nin de boydan boya girişini kaplayan yolun neden toprak halde bırakıldığına vatandaşlardan kimse yanıt veremiyor. Görüştüğümüz tatilciler tozdan rahatsız olduklarını, denizden çıkınca ayaklarının ve terliklerinin çamur olduğunu belirtirken bu kısacık yola parke ya da kilitli taşla çözüm bulunabileceği ifade ediliyor.

Kültür ve Sanat Evi

Gümüşlüğün en can alıcı yerinde bulunan ve bu yaza kadar (Covid-19 önlemleri nedeniyle) çok önemli sergilere, çalışmalara, kültür ve sanat etkinliklerine ev sahipliği yapmış olan Bodrum Belediyesi Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi'nin hali de içler acısı.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi 1

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi - 12.06.2020 - GHA

Görenleri ve sanat severleri üzen ayrıca Gümüşlüğe ziyarete gelenleri şaşırtan görüntünün nedeni Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi'nin badana ve boyasızlıktan dökülen dış cephesi ile bakımsızlıktan yosun tutmuş iç cephesi.

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi 2

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi - 12.06.2020 - GHA

TAGS:

Gümüşlük Kültür ve Sanat Evi

Gümüşlük haber

Gümüşlük