Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük'te sezon başladı

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük 2020 yaz sezonuna tam kapasite hazır

Gümüşlük baştan aşağıya yenilenerek hazırlandı

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 08.06.2020 / Gümüşlük'te sezon başladı

Koronavirüs tedbirleri nedeniyle Nisan ve Mayıs'ı boş geçiren Gümüşlük'te sezon başladı. Çayıraltı Halk Plajı açılırken restoran, otel, pansiyon, beach, bar, cafe ve tüm işletmeler de bir bir görücüye çıkıyor.

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı 2

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı - GHA

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanıp açıldı. Yeni kurallara göre aralıklarla direkler dikildi ve yeni hasır örgü şemsiyeler bu direklere monte edildi. Vatandaşlar da sosyal mesafe kurallarına uyarak plajdan yararlanmaya başladı.

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı 1

Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı - GHA

Koyunbaba Halk Plajı da Bodrum Belediyesi ekiplerince hazırlandı ve plaj vatandaşların kullanımına hazır hale getirildi. Koyunbaba Halk Plajı'na da yeni kurallara göre aralıklarla direkler dikildi ve yeni hasır örgü şemsiyeler bu direklere monte edildi.

Koyunbaba Halk Plajı

Koyunbaba Halk Plajı - Görsel: Ümit Özer

Sahildeki restoranların tamamı açıldı

Gümüşlük sahilindeki restoranların tamamı açıldı. Tüm restoranlar koronavirüs yasakları sırasında bakıma alınıp hazırlandı. Neredeyse baştan sona yenilenen restoranlar Bodrum Belediyesi'nin dağıttığı yeni kurallar listesine uygun olarak hizmet vermeye başladı.

Gümüşlük sahil restoranlar

Gümüşlük sahil restoranlar - GHA

Balık, et seçenekleri, meyve tabakları, alevli, tuzlu kalıplı özel menüleri, salataları ve mezeleriyle birbirinden renkli ve zengin mutfağa sahip restoranlar alternatif fiyat içerikleriyle de seçiminize hazırlar.

Gümüşlük sahil restoranlar 2

Gümüşlük sahil restoranlar - GHA

Gayve de açıldı bahçe de...

Gümüşlüğün simge mekanlarından Faik'in Gayvesi de baştan sona yenilendi ve faaliyete başladı. Masa ve sandayeleri Bodrum renklerine boyanan Gayve'deki Kardeşler Köftecisi de faaliyete başladı.

Faik'in Gayvesi, Gümüşlük 1

Faik'in Gayvesi, Gümüşlük - GHA

Bu arada Faik'in Gayvesi'nin girişine bir de dondurmacı geldi. Dondurma, Waffle, Milkshakes ve vitamin barı da bulunan Safi Gümüşlük dondurmacısında diyet ve vegan dondurma çeşitleri de satılıyor.

Faik'in Gayvesi, Gümüşlük 2

Faik'in Gayvesi, Gümüşlük, Safi Gümüşlük Dondurmacısı - GHA

Belediye Çay Bahçesi

Bodrum Belediyesi işletmesi Gümüşlük Belediye Çay Bahçesi de yenilenerek faaaliyete başladı. Gümüşlük Belediye Çay Bahçesi'nin içindeki köfteci de açıldı. Hemen yanı başındaki dondurma, lokum ve waffle büfesi erkenden misafirlerine merhaba diyen işletmelerden oldu.

Gümüşlük Belediye Çay Bahçesi

Gümüşlük Belediye Çay Bahçesi - GHA

En güzel manzaralı çiğ köfte

Çiğ köftesiyle meşhur Gümüş Teras faaliyete başlarken, muhteşem manzarasında canlı müzik ziyafetleri de terastan yankılanmaya başladı. Gümüş Teras kırmızı ve beyaz et çeşitleri, ızgaraları, buzzz gibi içecekleri ve meyveleriyle Tavşan Adası'nı ve Ege'yi selamlayıp duruuu...

Gümüşlük, Gümüş Teras

Gümüşlük, Gümüş Teras - GHA

Oteller ve pansiyonlar da hazır

Gümüşlük İskelesi'nin hemen dibindeki Liman Otel yenilendi. Tüm odalarındaki kapı, dolap, yatak, baza, komidin dahil ne varsa yenilenen Liman Otel Covid-19 kurallarına tam uygun olarak müşteri kabulüne başladı.

Gümüşlük Liman Otel

Gümüşlük Liman Otel - GHA

Sahile 50 metre mesafedeki konumuyla Gümüşlük Otel'de tam kapasite hizmete girdi. Sahildeki diğer otel, motel ve pansiyonların tamamı da açıldı ve tam kapasite çalışmaya başladı. Gümüşlük'te günlük, haftalık, aylık tüm seçenekler tatilcilere sunuluyor.

Gümüşlük havadan

Gümüşlük sahili - GHA

Yeni ve yenilenen mekanlar

Gümüşlüğün yeni mekanı Non Stop da tam kapasite açıldı. Gümüşlük El Sanatları Çarşısı'nın hemen girişinde yer alan Non Stop Gümüşlük cep yakmayan özel ve güzel bir mekan.

Non Stop Gümüşlük

Non Stop Gümüşlük

Bu arada Gümüşlük'te sahil haricindeki tüm gıda işletmeleri de açıldı. Kebap Gurme yine tıka basa dolarken hemen yanı başındaki Ice Gümüşlük (Ice Irish Bar & Restaurant) yepyeni bir ambiansla bu akşam (08.06.2020) açılışını resmen yapıp müdavimlerini ağırlamaya başladı.

Gümüşlük Ice Bar

Ice Gümüşlük (Ice Irish Gumusluk)

Kışlık odun yazdan geldi

Unutmadan ekleyelim, Gümüşlük'teki oduncu Serkan da kendi sezonunun erken açanlardan oldu. Kuru meşe, şömine ve soba odunlarını daha yaz başında getirip yıkan Oduncu Serkan isteyenlere şimdiden kışlık odunlarını vermeye hazır olduğunu duyurdu. Oduncu Serken'a ulaşmak için REHBER'e TIKLAYIN.

Gümüşlük Oduncu Serkan

Gümüşlük Oduncu Serkan

El sanatları çarşısı

Gümüşlük Rehberi'ne gelen en yoğun sorular arasında Gümüşlük El Sanatları Çarşısı'nın ne zaman açılacağı ilk sıralarda yer alıyor. Bodrum Belediyesi'nden sızan haberlere göre hazırlıklar yapılıyor. Çok yakında duyuracağız.

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı

Gümüşlük El Sanatları Çarşısı - GHA

Gümüşlük'le ilgili tüm gelişmeleri sokak sokak, işletme işletme duyurmayı sürdüreceğiz. Siz takipte kalın. Gümüşlük Rehberi, bölgenin en büyük, en çok okunan ve en çok tıklanan yerel rehberi ve haber sitesi olarak diyor ki;

"Tek tıkla tüm Muğla..."

TEK TIKLA TÜM GÜMÜŞLÜK

Gümüşlük'teki otel, pansiyon, restoran, lokanta, kafe, dönerci, sulu yemek, kebap, tatlıcı, dondurmacı, eve servis ve tüm işletmelere REHBER sayfalarımızdan ulaşabilirsiniz.

TIKLA REHBER

TAGS:

Gümüşlük sezona hazır

Gümüşlük haber

Gümüşlük