Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Burada yaşayanlar canından bezdi!..

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Zübeyde Hanım Caddesi'nin bitmeyen toz çilesi

Vatandaş belediyelerden yanıt bekliyor

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 17.05.2020 / Burada yaşayanlar canından bezdi!..

Muğla Büyükşehir Belediyesi ile Bodrum Belediyesi'nin iş bölüşümüyle başlatılan Bodrum Yarımadası alt yapı çalışması memnuniyetle karşılandı ama sonrasında yaşananlar Gümüşlük'te vatandaşı bezdirdi.

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin Bodrum Yarımadası alt yapı çalışması için kazıldıktan sonra kapatılan ancak asfaltı henüz yapılmamış yollardan geçen ağır tonajlı inşaat kamyonları ve normal araçların çıkarttığı toz bulutları vatandaşı çileden çıkarttı. Günde yüzlerce aracın geçtiği yoldan yayılan toz bulutları nefes aldırmazken yola dökülen mıcır ve çakıl taşları kazalara da davetiye çıkartmaya başladı.

Zübeyde Hanım Caddesi, Gümüşlük 1

Zübeyde Hanım Caddesi, Gümüşlük - GHA

Önce sevindiler sonra hüsran

Gümüşlük Zübeyde Hanım Caddesinde oturan vatandaşlar kanalizasyona ve şehir şebekesi suyuna kavuşacak olmanın mutluluğunu yaşarken kendilerini bir anda soluk alamaz halde buldular. Toz bulutları nedeniyle bahçelerine bile çıkamayan bölge sakinleri illallah dedi. Hatta içlerinden astım hastası olanlar çok ciddi sağlık sorunları yaşarken koronavirüs korkusuyla hastanelere bile gidemediklerini söylediler.

Gaz bombası değil toz bulutu

VİDEO

Video Gümüşlük Rehberi - Gaz bombası değil, toz bulutu / Zübeyde Hanım Caddesi

Özellikle Gümüşlük Cuma Yanı'ndan Yalıkavak yönüne giden Zübeyde Hanım Caddesi üzerindeki sitelerde ve çiftliklerdeki evler, bahçeler, çatılar, agaçlar, araçlar, bitkiler, seralar, hayvanlar ve insanlar toza bulanırken yetkililerden sorunun bir an önce çözülmesini istediler.

Gümüşlük Zübeyde Hanım Caddesi, toza bulandı

Gümüşlük Zübeyde Hanım Caddesi, toza bulandı - GHA

Ne zaman yapılacak?

Gümüşlük Rehberi'ne ulaşan bölge sakinleri Muğla Büyükşehir ve Bodrum Belediyesi'nden bir yanıt beklediklerini, asfalt çalışmasının ne zaman başlayacağının açıklanmasını istediler.

Cadde üzerindeki mıcır ve çakıl taşları da büyük tehlike oluşturuyor. Aynı cadde üzerinde meydana gelen trafik kazasında mıcırda kayan araç duvara çarptı ve bir kadın sürücü yaralanarak tedavi altına alındı.

Zübeyde Hanım Caddesi, Gümüşlük 3

Zübeyde Hanım Caddesi, trafik kazası, Gümüşlük

Muhtar Zeki Pay'dan çağrı

Gümüşlük Mahallesi Muhtarı Zeki Pay, Zübeyde Hanım Caddesi'nin asfaltlama çalışmasının bir an önce bitirilmesi gerektiğini söyledi. Pay, "Birilerinin canı yanmadan bu cadde asfaltlanmalı. Çakıl ve mıcırlar büyük tehlike oluşturuyor" dedi.

Gümüşlük Mahallesi Muhtarı Zeki Pay

Gümüşlük Mahallesi Muhtarı Zeki Pay - GHA

Bize ulaşın yayınlayalım

Sizin de ilçeniz, mahalleniz, köyünüz ya da beldenizle ilgili memnuniyet, şikayet, sıkıntı, sorun ve talepleriniz varsa yazın, gönderin yayınlayalım. Yerel yönetimlerle ve yerel yöneticilerle aranızda köprü olalım.

Gümüşlük Rehberi profesyonel habercilerin yönettiği bölgenin en büyük ve en çok okunan tek yerel rehberi ve tarafsız, bağımsız haber sitesidir. TIKLAYIN BİZE ULAŞIN;

İLETİŞİM

TAGS:

Gümüşlük Zübeyde hanım Caddesi

Gümüşlük haber

Gümüşlük