Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Fatoş Altay ve Dilek İmamoğlu Bodrum'da

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Yanan köyleri ve orman alanlarını gezdiler

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras eşlik etti

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07.08.2021 - Altay ve İmamoğlu Bodrum'da

Orman yangınlarında milyonlarca canlısını yitiren Bodrum'a destek ziyaretleri. İmamoğlu ve Altay'ın eşleri yanan köyleri gezdi.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu ve CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın eşi Fatoş Altay Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’la birlikte Bodrum’da yangından etkilenen köyleri ziyaret etti. Yurttaşlara geçmiş olsun dileklerini iletti.

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun eşi Dilek İmamoğlu’nun öncülüğünde tekrardan hayata geçirilen İstanbul Vakfı’nın yardım TIR’ı da Bodrum Herodot Kültür Merkezi’ne ulaştı.

Dilek İmamoğlu Bodrum'da

Dilek İmamoğlu ve Fatoş Altay Bodrum'da

MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Muğla merkez ve ilçelerinde, mahalle ve köylerinde tüm etkinlikler 7/24 günce bu takvimde. TEK TIKLA TÜM MUĞLA...

TIKLA MUĞLA ETKİNLİK LİSTESİ

Yardımlarını ekibiyle beraber getiren İmamoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras ve belediye başkan yardımcıları tarafından karşılandı.

Burada gazetecilere açıklama yapan Dilek İmamoğlu şunları söyledi:

"Türkiye’nin dört bir tarafından başlayan yangınlarla maalesef çok üzücü günler yaşıyoruz. Çok büyük bir sınavdan geçiyor ülkemiz. Bugün 10’uncu gün, 9’uncu günün sonunda birçok yerdeki yangın kontrol altına alındı. Belki biz bu yangının çok yakınında olamadık ama ağaçların ve ormanların içindeki canlıların sessiz çığlıklarını çok uzaklardan içimizde hissettik. Yüreğimiz ağzımızda hissettik yangınları. Bazen çok öfkelendik, çok kızdık; bazen çok ağladık. Sevgili başkanlarımızın, çalışma arkadaşlarının ve destek olan tüm insanlar sayesinde 9’uncu günde bile olsa yangınlar kontrol altına alındı. Bugün çok mutlu ve huzurluyum. Allah bir daha böyle bir yangını bu ülkeye göstermesin."

Dilek İmamoğlu Bodrum'da 2

Dilek İmamoğlu Bodrum'da

Yangından etkilenen ilçeleri ziyaret eden Dilek İmamoğlu ve Başkan Ahmet Aras’a, CHP Grup Başkanvekili Engin Altay’ın eşi Fatoş Altay da eşlik etti. Mazıköy, Bayır ve Mumcular köyleri ziyaret edilerek, köylülere geçmiş olsun dilekleri iletildi. Soğutma ve iyileştirme çalışmaları hakkında bilgi alındı.

İmamoğlu, Aras ve Altay; köy ziyaretlerinde DİSK Başkanı Arzu Çerkezoğlu, konfederasyona bağlı sendikaların genel başkanları ve Beşiktaş Belediye Başkanı Rıza Akpolat ile karşılaştı. Yapılan sohbetlerde dayanışmanın önemine vurgu yapıldı.

TAGS;

Bodrum orman yangınları

Bodrum ziyaretleri

Bodrum Haberleri