Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da kültür ve sanat yaşamı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrum'da 2 yeni sergi açıldı

Bodrum Etkinlik takvimi haberde

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 29.06.2021 - Bodrum'da 2 yeni sergi ziyarete açıldı

Bodrum'de 2 yeni sergi kültür hayatına renk kattı. ‘Leopold Levy, O Bir Efsane’ ve ‘Bodrum’da Renklerin Yolculuğu’ sergileri açıldı.

Gümüşlük Rehberi Muğla'daki tüm etkinlikleri 7/24 aktif ve güncel etkinlik takvimiyle sayfalarında yayınlıyor. Bugün de sizleri Bodrum'da açılan 2 yeni sergiye götüreceğiz.

Bodrum Belediyesi Kültür Sanat ve Sosyal İşler Müdürlüğü ev sahipliğinde düzenlenen, ‘Leopold Levy, O Bir Efsane’ resim sergisi Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde açıldı. ‘Bodrum’da Renklerin Yolculuğu’ isimli sergi de Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde sanatseverleri bekliyor.

‘Leopold Levy, O Bir Efsane’ resim sergisinin açılışında konuşan küratör Prof. Dr. Kıymet Giray, dünyaca ünlü Fransız sanatçı Leopold Levy’nin hayatı ve eserlerine ilişkin bilgiler verdi. Giray, bu eserlerin sanatseverlerle buluşmasına aracı olan koleksiyonerler Ünal Göğüş ve Ceyda Göğüş’e teşekkür etti.

Muğla Etkinlik Takvimi

7 / 24 aktif ve daima güncel Muğla etkinlik takviminde Muğla merkez ile ilçelerdeki tüm etkinliklere ulaşabilirsiniz. Siz de etkinlik ekleyebilirsiniz. TIKLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Açılışta konuşan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, Leopold Levy ile ilgili resim sergisinin Türkiye’de ilk olarak Bodrum’da açıldığına dikkat çekti. Tutukun, “Böyle efsane bir sanatçının sergisini ilk olarak efsane bir şehir olan Bodrum’da açmak gurur verici" dedi.

Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun

Bodrum'da 2 yeni sergi ziyarete açıldı

Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle Galeri Abay tarafından gerçekleştirilen ve küratörlüğünü Ayşegül Abay’ın yaptığı ‘Bodrum’da Renklerin Yolculuğu’ isimli karma sergi ise Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde açıldı. Resim, seramik, heykel, fotoğraf, mozaik ve ebru dallarında 46 sanatçının eserlerinden oluşan serginin açılışına çok sayıda sanatsever katıldı.

Bodrum'da 2 yeni sergi ziyarete açıldı 3

Bodrum'da 2 yeni sergi ziyarete açıldı

Serginin açılışında konuşan Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, bir ülkenin başarısının sanata ne derece önem verdiği ve desteklediğiyle ilgili olduğuna dikkat çekti. Çakaloğlu, "Bu zor günlerde emeğini, sabrını ve zamanını harcayan sanatçılarımıza, ortaya çıkardıkları muhteşem eserleri için teşekkür ediyoruz’’ dedi.

‘Leopold Levy, O Bir Efsane’ resim sergisi Şevket Sabancı Kültür Merkezi’nde 10 Ağustos 2021 tarihine her gün 10.00 ile 21.00 saatleri arasında açık olacak.

‘Bodrum’da Renklerin Yolculuğu’isimli karma sergi ise Hakan Aykan Kültür ve Sanat Merkezi’nde, 4 Temmuz 2021 tarihine kadar her gün 12.00 ile 20.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.

TAGS;

Leopold Levy, O Bir Efsane sergisi

Bodrum’da Renklerin Yolculuğu sergisi

Bodrum Haberleri