Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Yeni Bodrum otogarı hizmete açıldı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Bodrum Şehirlerarası Terminali açıldı

Yeni Bodrum Terminali

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 25.06.2021 - Yeni Bodrum otogarı açıldı

Muğla Büyükşehir Belediyesi'nin yaptırdığı kendi enerjisini kendi üreten modern yeni Bodrum otogarı sessiz sedasız hizmete başladı.

Yeni Bodrum Otogarı'nın hizmete başladığı haberi, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımla duyuruldu.

Aras'ın sosyal medya hesabından yapılan paylaşım şöyle;

"Yeni Otogarımız Halkımızın Hizmetinde

Kendi enerjisini üreten, Bodrum’a yakışan, yeni modern otogarımız bu gece 23:59 itibariyle halkımızın hizmetine giriyor. Otogarımızın Bodrum'a kazandırılmasında emeği geçen Muğla Büyükşehir Belediye Başkanımız Sayın Osman Gürün'e, Bodrum halkı adına teşekkür ediyorum.

@osmangurun @muglabsb"

https://www.facebook.com/ahmetarasbodrum/photos/a.743539762743153/1204536426643482/

https://www.facebook.com/ahmetarasbodrum

İşte o paylaşım

Akıllı otogar

Muğla Büyükşehir Belediyesi Bodrum Yarımadasının şehir içi trafik sorununu azaltmak için Torba Kavşağında yeni otogar inşaatına 9 Mart 2019 tarihinde temelini atmıştı.

74 milyon liraya mal olması planlanan otogarda Türkiye’de ilk kez bir otogarda elektrikli araçların şarj edilebileceği 6 ayrı istasyon yer alıyor. Öte yandan otogarın çatısında bulunan güneş panelleri sayesinde otogar kendi enerjisini üretecek. İnşaat alanı 17 bin 117 metrekare olan otogarda şehirlerarası otobüs peron sayısı 21, minibüs peron sayısı 45, minibüs depo peron sayısı 10, açık otopark sayısı 157 araç, kapalı otoparkı 19 araç ve engelli otoparkı da 8 araç olarak tasarlandı.

Başkan Gürün: Şehir İçi Trafiği Rahatlayacak

Yeni Bodrum otogarı

Yeni Bodrum otogarı, Arşiv - GHA

Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün, “Bodrum sadece Türkiye’nin değil Dünya’nın sayılı turizm merkezlerinin başında geliyor. Muğla güneşlenme süresi bakımından Türkiye ortalamasının üzerinde bir şehir. Bodrum Otogarı çatısındaki güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üretecek. Türkiye’de ilk kez bir otogarda elektrikli araçların şarj edilebileceği 6 ayrı istasyonumuz olacak. Mevcut otogarımızın Bodrum ilçemizin en işlek yerinde olması nedeniyle yaşanan trafik sıkışıklığı da yeni otogarımız faaliyete girdiğinde bir nebze olsun azalacak. Eski otogar alanı vatandaşlarımız ve ilçe belediyemizle fikir alışverişinde bulunarak ne yapılması gerektiğine karar vereceğiz” dedi.

Otogar web sitesinden duyuru

Yeni Bodrum Otogarı'nın hizmete girmesiyle ilgili olarak otogar web sitesinde de açıklama yayınlandı. http://bodrumotogar.com/tr/index.php adresinden yanın yapan sitedeki bilgiler şu şekilde;

"Bodrum ogotogar - 25 Haziran 2021 Cuma günü 00.00 dan itibaren TORBA KAVŞAĞI 'ndaki yeni yerinde hizmet vermeye başlayacaktır.
Bodrum Otobüs Terminali
"

http://bodrumotogar.com/tr/index.php

Yeni Bodrum otogarı önceki haberler için TIKLA;

https://www.gumuslukrehberi.com/mugla-haber-473.html

VİDEO

TAGS;

Yeni Bodrum Otogarı

Bodrum Şehirlerarası Otobüs Terminali

Bodrum Haberleri