Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Amiral Turgut Reis anıldı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Amiral Turgut Reis'e yakışan anma

Anma ve konser düzenlendi

Gümüşlük Brands

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 24.06.2021 - Amiral Turgut Reis anıldı

Türk denizcilik tarihinin yetiştirdiği en önemli isimlerden biri olan Amiral Turgut Reis, doğduğu topraklarda anıldı.

Bodrum Turgutreis doğumlu Kaptan-ı Derya Amiral Turgut Reis şehit oluşunun 456’ıncı yıl dönümünde Turgutreis Atatürk Meydanı'nda düzenlenen çeşitli etkinliklerle anıldı.

Amiral Turgut Reis anıldı 2

Amiral Turgut Reis anıldı - GHA

Etkinliğe, Bodrum Belediye Başkan Vekili ve Bodrum Belediye Meclisi üyesi İlknur Ülküm Seferoğlu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Hüseyin Tutkun, Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz ve Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Önder Batmaz, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, bazı Belediye Meclis Üyeleri, İzmir Senfoni Orkestrası emekli sanatçısı ve Turgutreis’in torunu Numan Pekdemir, Turgut Reis Tarih, Kültür ve Sanat Araştırmaları Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Tarık Eray Çakır, Türkiye Muharip Gaziler Derneği Bodrum Şubesi üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Turgutreis Atatürk Meydanı’nda çelenk sunma töreniyle başlayan etkinlik, Sabancı Parkı içinde yer alan Turgutreis Abidesi önündeki anma töreniyle devam etti.

Amiral Turgut Reis anıldı 3

Amiral Turgut Reis anıldı - İlknur Ülküm Seferoğlu, Emel Çakaloğlu, Semahat Ermiş Berber (Soldan sağa) GHA

Törende konuşan Bodrum Belediye Başkan Vekili İlknur Ülküm Seferoğlu, "Bodrum gibi denizle iç içe olan bir coğrafyada tarihteki denizcilerimize çok sıkı sahip çıkmalıyız. İşte o zaman bu toprakların, gerçek yerel değerlerini koruruz ve gelecek nesillere çok daha iyi bir şekilde aktarabiliriz" dedi.

Etkinlik Zafer Çebi Orkestrasının ve solistler Ender Kasal, Didem ve Altuğ Dilmaç’ın verdikleri konser ve lokma dağıtımıyla son buldu.

TAGS;

Amiral Turgut Reis

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri