Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum çarşıda işgaliye denetimi

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Çarşı esnafı uyarıldı

Çarşıya motosikletle girilemeyecek

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 16.06.2021 - Bodrum çarşıda işgaliye denetimi

Bodrum Belediyesi, Bodrum çarşı'da işgaliye denetimi yaptı. Esnaf tek tek uyarıldı.

Bodrum Belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, Zabıta Müdürlüğü ekipleriyle birlikte Kale Caddesi ve Dr. Alim Bey Caddesi üzerindeki esnafı ziyaret etti. 2019 yılında Bodrum Belediye Meclisi'nde alınan sıfır işgaliye kararının uygulanması hususunda bilgilendirmelerde ve uyarılarda bulunan Çakaloğlu, ancak elbirliğiyle Bodrum’da kaliteli turizmi yaratabileceklerini söyledi.

Bodrum çarşıda işgaliye denetimi 2

Bodrum çarşıda işgaliye denetimi, Haziran 2021 - GHA

Denetlemelerde, görüntü kirliliğine yol açan usulsüz işgallere karşı müdahalede bulunulurken, ekipler yeni normal dönemde iş yerini açmaya hazırlanan esnafa, ‘sıfır işgaliye’ kurallarını anlatarak tüm düzenlemelerin bu kriterler doğrultusunda yapılmasını istedi.

Bodrum çarşı'ya motosiklet giremeyecek

Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu gelen talepleri not alarak çözüm için gerekli birimlere iletti. Esnaf ve vatandaşlardan gelen şikayetler doğrultusunda çarşı içerisinde motor geçişlerinin de engellenmesi sağlanacak. Yayaların yürüyüş alanının motorlar tarafından işgal edilmesinin vatandaşlar için tehlike yarattığı ve bu konuda kurallara uymayanlar hakkında işlem yapılacağı ifade edildi.

Bodrum çarşıda işgaliye denetimi 3

Bodrum çarşıda işgaliye denetimi, Haziran 2021 - GHA

TAGS;

Bodrum işgaliye denetimi

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri