Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi “Gençlik Tarım Kampı”

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Haydi gençler “Gençlik Tarım Kampı”na

“Gençlik Tarım Kampı” için başvurular başladı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 15.06.2021 - Haydi gençler Bodrum'da kampa

Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenecek “Gençlik Tarım Kampı”na başvurular başladı. Yeme, içme ve barınma belediyeden. Nasıl başvuracaksınız?

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından 5 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında, Pınarlıbelen Mahallesi, Etrim Mevkii'nde düzenlenecek olan “Gençlik Tarım Kampı” için başvurular başladı. Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, 6 dönem halinde 30'ar kişilik grupla düzenlenecek "Gençlik Tarım Kampı" hakkında açıklamalarda bulundu.

Gençlik Tarım Kampı

Bodrum belediyesi Gençlik Tarım Kampı - Sertab Erener, Tayfun Yılmaz

Gönüllülük esası ile ücretsiz olarak gerçekleşecek olan “Gençlik Tarım Kampı” için son düzenlemeler tamamlandı. Lavanta bahçesi içinde kurulan 30 adet tek kişilik çadırların yanı sıra, 100 metrekarelik alana kurulan Yörük çadırında ücretsiz çay, kahve hizmeti de verileceği belirtildi.

Başvurular ne zamana kadar

Başvuruların başladığı “Gençlik Tarım Kampı” 5'er günlük, 6 dönem halinde düzenlenecek. Kampta kurulan tek kişilik çadırlarda barınma, sabah kahvaltısı, öğlen ve akşam yemeği ile diğer ihtiyaçlar Bodrum Belediyesi tarafından karşılanacak. Kampta; bitkisel üretim, tohumculuk, seracılık, tıbbi aromatik bitki yetiştiriciliği gibi konularda uygulamalı ve teorik tarımsal eğitimler de verilecek. 5'er günden oluşan her kamp döneminden, 18-40 yaş arasında 30'ar kişi faydalanabilecek.

Nasıl başvurulacak?

Kampa katılmak isteyenlerin 29 Haziran tarihine kadar aşağıdaki form ile başvuru yapmaları gerekmektedir. Değerlendirme sonuçları 1 Temmuz'da bildirilecektir.

Başvuru Linki :

https://bodrum.bel.tr/page.php?id=65/genclik_tarim_kampi_basvuru_formu

Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından, lavanta bahçesi ile çevrilerek tadilatı yapılan eski okul binası, İsmail Hakkı Tonguç Tarım Okulu ve Müzesi’ne çevrildi. Sanatçı Tayfun Yılmaz, Bodrum Belediyesi Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz'la birlikte Gençlik Tarım Kampı alanını gezdi. Erener şunları söyledi:

Bodrum belediyesi Gençlik Tarım Kampı - Sertab Erener, Tayfun Yılmaz

Bodrum belediyesi Gençlik Tarım Kampı - Tayfun Yılmaz, Sertab Erener

"Buraya, yıllarca yaşayacak bir okul ve müze yapılıyor. Hem bilinçlendirme hem de tarımla ilgili bilgi sahibi olan insanların yetişmesi için gerçekten çok önemli ve güzel bir adım."

TAGS;

Gençlik Tarım Kampı

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri