Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum halk plajları sezona hazırlanıyor

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Belediyeye bağlı plajlar sezona hazırlanıyor

Koylara mobil cafeler geliyor

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 10.06.2021 - Bodrum halk plajları sezona hazırlanıyor

Bodrum belediyesi halk plajlarında çalışmaların hızlandırıldığını duyurdu. Hangi plajlar? Neler yapılacak?

Bodrum Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile Bodrum Gıda AŞ. ekipleri Bodrum plajlarındaki çalışmalarını hızlandırdı. Pandemi kuralları gereği halk plajlarında şezlong olmayacak.

Belediyeye bağlı halk plajlarında sosyal mesafe kurallarına uygun olarak plaj şemsiyeleri, denizden 3 metre, kendi aralarında ise 5 metre mesafe arayla yerleştirildi. Yine pandemi kuralları gereği bu yılda halk plajlarında şezlong olmayacağı belirtildi.

Bodrum halk plajları sezona hazırlanıyor 2

Bodrum halk plajları sezona hazırlanıyor - GHA

Halk plajlarının sorumluluğunun Bodrum Belediyesi Gıda A.Ş.’ye geçmesinin ardından Yalıçiflik, Gerenkuyu, Gümüşlük Bölme ve Yalıkavak Gerişaltı’nda başlatılan çalışmalar kapsamında, plaj düzenlemeleri Destek Hizmetleri Müdürlüğü ile birlikte koordineli bir şekilde yürütülüyor.

Kumbahçe, Türkbükü, Gölköy, Yalı Çiftlik, İçmeler, Bitez, Gümbet, Turgutreis, Yalıkavak, Gündoğan ve Ortakent-Yahşi'de bulunan halk plajlarında çalışmalar tamamlandı.

Bodrum halk plajları sezona hazırlanıyor 3

Bodrum halk plajları sezona hazırlanıyor - GHA

Yalıkavak Küdür’e 2 adet olmak üzere, Akyarlar Fener, Yalıkavak Monakus ve Gölköy’e yerleştirmek üzere toplam 5 adet mobil belediye kafeleri yerleştirecek.

Ayrıca görme engellilere özel Kumbahçe Plajı'nda 2, Ortakent, Turgutreis, Gündoğan, Gümbet Türkbükü'nde de 8 engelli platformu yapılacak.

TAGS;

Bodrum plajları

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri