Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Nazım Hikmet Bodrum'da da anıldı

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Nazım Hikmet heykeli açıldı

Nazım Hikmet Kütüphanesi açıldı

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 04.06.2021 - Nazım Hikmet Bodrum'da da anıldı

Nazım Hikmet 58. ölüm yıldönümünde Bodrum'da da çeşitli etkinliklerle anıldı. Heykel, park ve kütüphane açılışı gerçekleştirildi.

Nazım Hikmet, aramızdan ayrılışının 58. yıl dönümünde Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanan ve 2 gün süren bir programla anıldı. Etkinliklere Aras'ın yanı sıra Bodrum belediye Başkan Yardımcısı Emel Çakaloğlu, yazar Zülfü Livaneli, sanatçı Muzaffer Akyol, sanatçı Özgür Kıyat ve vatandaşlar katıldı.

Nazım Hikmet Bodrum'da da anıldı

Nazım Hikmet Bodrum'da da anıldı

Bodrum'daki anma etkinliği Umurça Parkı'ndaki Doç. Dr. Esra Sağlık ve Doç. Dr. Orhan Tekin tarafından yapılan Nazım Hikmet heykeli açılışı ile başladı. Daha sonra Nazım Hikmet kütüphanesinin açılışı gerçekleştirildi. Program Zülfü Livaneli, Muzaffer Akyol ve Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın katıldığı “Nazım’la Yürümek” isimli söyleşiyle devam etti. Etkinlik serisi fotoğraf sanatçısı İbrahim Demirel'in "Şiirin Yüzleri Ankara" ve "Nazım Hikmet Takvimleri" sergilerinin açılışlarıyla sürdü.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras anma etkinlikleriyle iligli olarak şunları söyledi;

"Güzel Sanatlar Fakültemizin değerli heykeltıraşları sevgili Esra ve Orhan Hocalarımızla görüşerek Nazım’ın heykelini Bodrum’a kazandırmak istedik. Ayrıca yine yaptığımız bir çalışmayla Bodrum Belediyesi’ne ait bir kütüphanemizi de ‘Nazım Hikmet Kütüphanesi’ adıyla hizmete açıyoruz."

Nazım Hikmet Bodrum'da da anıldı 3

Nazım Hikmet Bodrum'da da anıldı

 Nazım Hikmet’i anma etkinliklerinin finali ise Genco Erkal'ın "İnsanlarım..." adını taşıyan tek kişilik gösterisiyle yapıldı.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum Nazım Hikmet anması

Bodrum Haberleri