Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Doğadaki ve sokaktaki canlılar için çalışmalar

Bodrum | Haber | News

Bodrum
HABER

Domuzlar ve yaban hayvanları için önlemler

Sokak hayvanları için önlemler

Paylaş


Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.05.2021 - Doğadaki ve sokaktaki canlılar için çalışmalar

Havalar ısındı ve aç kalan domuz sürüleri de gözükmeye başladı. Bodrum belediyesi hem yaban hem de sokak canlıları için çalışma başlattı.

Bodrum Belediyesi artan sıcaklar nedeniyle yaban hayatı, tam kapanma dolayısıyla da sokak hayvanlarına yönelik çalışmalarını arttırdı. DOğaya ve sokaklara gıda, su takviiyeleri yapıldı.

Domuz ve diğer yaban hayatı canlıları için hazırlanan suluklar ilçenin farklı noktalarında ormanlık alanlara yerleştirilirken, sıcakların artmasıyla özellikle şehir merkezine inmeye başlayan yaban domuzlarının geçiş güzergahlarına da yem ve halden toplanan sebze meyve artıkları bırakılmaya başlandı.

Doğadaki ve sokaktaki canlılar için çalışmalar 3

Doğadaki ve sokaktaki canlılar için çalışmalar

MUĞLA ETKİNLİK TAKVİMİ

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. TEK TIKLA TÜM MUĞLA →  BURAYA TIKLAYIN

Yaz boyunca sürecek

Belediyeden yapılan açıklamada, Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma Birimi tarafından yürütülen çalışmaların belirli bir düzenle sivil toplum kuruluşu ve gönüllülerin de desteğiyle tüm yaz boyunca devam edeceği belirtildi.

Doğadaki ve sokaktaki canlılar için çalışmalar 4

Doğadaki ve sokaktaki canlılar için çalışmalar

Belediye Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmalarda ise mahalle mahalle gezen ekipler, sokak hayvanlarının yoğun olduğu bölgelerde mama dağıtımı gerçekleştiriyor. Hem hayvanların mama yiyebileceği noktalara mama koyan ekipler, hem de bu bölgelerde hayvanları besleyebilecek vatandaşlara paket halinde kedi ve köpek maması bırakıyor.

Kent Konseyi ile ortak yürütülen proje kapsamında gönüllülerinde görev aldığı mama dağıtım işine zabıta ekipleri de destek oluyor.

Doğadaki ve sokaktaki canlılar için çalışmalar 2

Doğadaki ve sokaktaki canlılar için çalışmalar

MUĞLA SICAK HABER SON DAKİKA

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm sondakika haberlerine, sıcak gelişmelere bu bağlantıdan ulaşabilirsiniz. 7/24 Muğla son dakika haberleri  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi

Bodrum Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Çevre Koruma Birimi

Bodrum Haberleri