Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'un tadilatlarla bozulan yolları

Bodrum | Haber | News

HABER

Altyapı geldi yollar gitti!..

Bodrum Belediyesi'nin en zor sınavı; Yol...

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 27.07.2020 - Bodrum'un bozulan yolları

Bodrum Belediyesi yol ve kaldırım çalışmalarını sürdürüyor. Belediye, "Bozulan parke yol ve kaldırımlarda tamirat çalışmaları aralıksız devam ediyor" dedi. Peki Turgutreis - Gümüşlük - Yalıkavak bu listede var mı?

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü, kent içi ulaşımı rahatlatmak ve güvenli hale getirmek amacıyla Bodrum’un muhtelif mahallelerindeki sokaklarda kilit parke taşı ile yol, kaldırım ve otopark çalışmalarını sürdürüyor.

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü ekipleri, Bodrum genelinde kilit parke taşı ile yol, kaldırım ve otopark yapımı çalışmaları kapsamında Gölköy Mahallesi Akdeniz caddesi üzerinde 3 kilometre uzunluğunda 5 bin metrekare kaldırım, bin metrekare sokak ve 2 bin metrekare otopark imalatını tamamladı.

Bodrum'un bozulan yolları 1

Bodrum'un bozulan yolları yapılıyor

Mahalle mahalle açıkladılar

Dirmil Mahallesi 163, 164 ve Ceviz sokakta yağmur suyu drenaj hattı ve mazgal çalışmalarının ardından ise bu sokaklarda toplamda 4 bin 500 metrekare kilit parke taşı döşemesi ve 500 metrekare kaldırım çalışması yapıldı.

Bitez Mahallesi 2120 ve 2126 sokaklarda 2 bin 500 metrekare kilit parke taşı döşemesi ile 300 metre bordür döşemesi, Yaka Mahallesi 2193 Sokak'ta yapılan çalışmalarda ise 640 metrekare kilit parke taşı döşeme işlemi tamamlandı.

Çırkan Mahallesi Pazaryeri'nde yapılan çalışmalar ise 2 bin 800 metrekare kilit parke taşı döşemesi yapıldı.

Kilit parke taşı döşeme çalışmaları şu anda Müskebi Mahallesi Gülbahçe Sokak'ta devam ediyor. Şu ana kadar 3 bin metrekare parke taşı ve 300 metre bordür taşı döşeme işleminin tamamlandığı sokaktaki çalışmaların tamamlanmasının ardından çalışmalar Manzara Sokak'ta devam edecek.

Bodrum'un bozulan yolları yapılıyor 3

Bodrum'un bozulan yolları yapılıyor

Bozulan yolların durumu

Öte yandan Bodrum genelinde çeşitli nedenlerle bozulan parke yol ve kaldırımlarda da tamirat çalışmaları aralıksız devam ediyor.

Ayrıca Yalıkavak, Küçükbük ve Gündoğan Mahallelerinde çeşitli sokaklarda toplam 22 bin metrekare beton yol, Ortakent, Bitez, Göltürkbükü ve Gündoğan Mahallelerinde 4 bin ton asfalt yama çalışması yapılmış olup, 2 bin metre uzunluğunda da yağmur suyu hattı çalışması tamamlanmıştır.

Bodrum'un bozulan yolları yapılıyor 4

Bodrum'un bozulan yolları yapılıyor

Turgutreis - Gümüşlük yolu!

Bodrum Belediyesi'nin haberinde Turgutreis - Gümüşlük yoluyla ilgili bilgi yer almadı. Ancak önceki gün ekipler yoldaki çukurlara kamyonlardan mıcır döküp üztünden dozerle geçip sıkılaştırdılar. Ardından da toz kalkmasın diye suladılar.

Turgutreis ile Doksan Evler arasındaki yola da yaklaşık 500 metrelik bir bölüme asvaltla yama yapıldı. Ama alt yapı çalışmaları sonrası bu noktadan Gümüşlük / Yalıkavak yönüne çok ciddi çukurlar oluştu.

Kadıkalesi giriş çıkışları ve özellikle ARÜ evlerinden itibaren yol çukur içinde kaldı. Belediye araçları zaman zaman bu yolu suluyor. Yaz günü araçlar, insanlar, çevre ve doğa ya çamura ya da toza bulanıyor.

Turgutreis - Gümüşlük hattı (Aslında tüm sahil ulaşımının hattı) çukurlar nedeniyle engebeli araziye dönerken ortaya çıkan toz nedeniyle de vatandaş illahlah dedi. Sahil hattı yaşayanları, "bize ne zaman sıra gelecek" diye soruyorlar.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum'un alt yapı nedeniyle bozulan yolları

Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü

Bodrum Haberleri