Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi ektiğini biçiyor

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile

Bodrum Üretici Pazarı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 22.07.2020 - Bodrum Belediyesi ektiğini biçiyor

Bodrum'da yerel tohum ve tarım için yapılan yatırımlar ve hizmetler meyvelerini vermeye başladı. Bir kısmı Bodrum Belediyesi'nin hibesi olan tohumlar büyüdü, boy verdi, sofralara kadar geldi.

Bodrum Belediyesi ve Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi işbirliği ile gerçekleştirilen proje kapsamında, Bodrumlu üreticilerin tüketicilerle buluştuğu üretici pazarlarında satılan sebzelerin bazılarını, Bodrum Belediyesi Tarımsal Hizmetler Müdürlüğü tarafından üreticilere hibe edilen fidelerden elde edilen ürünler oluşturuyor.

Bodrum Üretici Pazarları 2

Bodrum Üretici Pazarları

Bodrum’da koronavirüs (Covid-19) salgın tedbirleri kapsamında tarımsal ve hayvansal üretimin kesintiye uğramaması ve tüketicinin mağdur olmaması için Bodrum Belediyesi tarafından hazırlanan Acil Eylem Planı kapsamında, Domates, biber, hıyar, patlıcan ve marulun farklı cinslerinden oluşan toplam 104 bin fide üreticilere teslim edilmişti.

Üreticilerin tamamen organik olarak yetiştirdiği ürünler, geçtiğimiz hafta Bodrum merkez, Ortakent ve Yalıkavak'ta kurulan üretici pazarlarında tüketiciyle buluştu. Pazarlardan bir gün önce toplanan ürünler, en taze haliyle vatandaşlara sunuluyor.

Bodrum Üretici Pazarları 3

Bodrum Üretici Pazarları

Üretici pazarları bundan sonra her hafta Çarşamba günleri Bodrum’da, Cuma günleri Yalıkavak’ta, Cumartesi günleri de Ortakent’te kurulacak. Vatandaşlardan gelen talepler doğrultusunda üretici pazarlarının sayısının arttırılması planlanıyor

Bodrum Üretici Pazarları 4

Bodrum Üretici Pazarları

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Tarımsal Kalkınma Kooperatifi

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri