Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi Psikolojik Danışmanlık Hattı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Belediyesi bunu da düşündü

#evindekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 04.04.2020 - Bodrum Belediyesi de bunu da düşündü

Koronavirüs nedeniyle evlere mahkum olduğumuz şu günlerde Bodrum Belediyesi çok ilginç bir uygulamayı devreye soktu. Evdeyseniz, sıkıldıysanız, bunaldıysanız okuyun mutlaka.

Korona virüse karşı gerekli tüm tedbirleri almaya devam eden Bodrum Belediyesi, salgın döneminden etkilenen vatandaşların zihinsel ve duygusal bütünlüğünü korumalarına yardımcı olmak amacıyla psikolojik danışmanlık hattı kurdu.

Bodrum Belediyesi, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında sosyal izolasyon yaşayan Bodrum halkının, pandemi konusundaki endişelerini gidermek, kaygı ve stres düzeyini dengelemek amacıyla “Psikolojik Danışmanlık Hattı”nı hizmete sundu.

Yalnız Değilsiniz Psikolojik Danışma Hattı

Yalnız Değilsiniz Psikolojik Danışma Hattı

Hattın 6 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren hizmet vermeye başlayacağını söyleyen Belediye Başkanı Ahmet Aras, konuşmasını şöyle sürdürdü;

Tüm dünyayı etkisi altına alan salgının sadece fiziksel değil, ruhsal sağlığa da etkileri olduğu biliniyor. Bodrum’da yaşayan vatandaşlarımız, bu dönemde Belediyemiz Kültür Sosyal Hizmetler Müdürlüğü bünyesinde görevli Psikolog arkadaşımızı arayarak destek alabilecek.

Sosyal izolasyon ve pandemi konusunda psikolojik danışmanlık hizmeti isteyen vatandaşlar, hafta içi 08.30-17.30 saatleri arasında Bodrum Belediyesi’nin 444 00 48 numaralı çağrı merkezini arayarak başvuruda bulunabilecekler.

Bodrum Belediyesi Psikologu Feyza Öztürk

Bodrum Belediyesi Psikologu Feyza Öztürk

Öte yandan, Bodrum Belediyesi Psikologu Feyza Öztürk’ün, Covid-19 pandemisi ile mücadele ettiğimiz bu günlerde, kaygı ve endişe düzeyimizi azaltmanın yollarını anlattığı ilk internet semineri (webinar) Bodrum Belediyesi’nin Youtube kanalında yayınlandı.

VİDEO

Webinar nedir?

Webinar (İnternet Semineri), internet üzerinden gerçekleştirilen ve katılımcıların mekan yada zaman bağımsız olarak katılım gösterebildikleri online toplantı veya seminerlerdir. Webinar kelimesi ağ anlamına gelen 'Web' ile seminer anlamına gelen 'Seminar' kelimelerinin birleşiminden elde edilmiştir.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Psikolog Feyza Öztürk

Koronavirüs önlemleri

Bodrum Haberleri