Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'daki seyyar pazarcıların bilgileri

Bodrum | Haber | News

HABER

Pazara çıkamayanlara seyyar pazarcı gidecek

#evindekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 02.034.2020 - Bodrum'daki seyyar pazarcılar iletişim bilgileri

Bodrum Belediyesi'nin başlattığı seyyar pazarcılar uygulamasına dahil olan seyyar pazarcıların listesi ve iletişim bilgileri açıklandı. Tam liste, mahalleler, bölgeler ve ietişim bilgileri haberimizde.

Koronavirüs önlemleri kapsamında sokağa çıkmaları yasaklanan ve sakıncalı olanlara ulaşmak amacıyla Bodrum belediyesi seyyar pazarcıları devreye aldı. Bodrum’da seyyar pazarcılar göreve başladı.

Belediyenin başarısı

Bodrum Belediyesi haberimizin ardından vatandaşlardan gelen talepkerii anında dikkate alarak harekete geçti ve seyyar pazarcıların sayısını bir günde neredeyse yüzde 500 oranında arttırdı. Hemen ardından da seyyar pazarcılarla ilgilii bilgileri kamuoyuyla paylaştı.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, korona virüs salgını ile mücadele kapsamında seyyar pazarcıları devreye soktu. Bodrum genelinde kurulan semt pazarlarında yoğunluk oluşmasını engellemek ve sokağa çıkamayan vatandaşın ihtiyaçlarını karşılamak amacıyla harekete geçen Başkan Aras, esnaftan vatandaşa ‘seyyar’ hizmet vermesini istedi. Ve o hizmet başladı.

İşte o liste

Bodrum'daki seyyar pazarcılar iletişim bilgileri - Kaynak: Bodrum Belediyesi

Bodrum'daki seyyar pazarcılar iletişim bilgileri - Kaynak: Bodrum Belediyesi

Bugün de Bodrumm Belediyesi izniyle sokaklarda seyyar olarak çalışmaya başlayan "seyyar pazarcılar"ın listesi yayınlandı.

Hangi mahalleler?

Akçaalan

Akyarlar

Bitez

Bodrum Merkez

Çırkan

Dereköy

Gümbet

Gümüşlük

Gündoğan

Konacık

Koyunbaba

Mazı

Meşelik

Müskebi

Ortakent

Peksimet

Turgutreis

Yalıkavak

Araçlar, pazarcılar, mahalleler ve iletişim bilgileri

Bodrum seyyar pazarcılar listesi

Bodrum'daki seyyar pazarcılar iletişim bilgileri - Kaynak: Bodrum Belediyesi

Nasıl işleyecek?

Bodrum Belediyesi Mali Hizmetler Müdürlüğü İktisat Şefliği’ne başvuran pazarcılara, gerekli koşulları sağlaması halinde geçici seyyar sebze meyve satış kartı verilmeye başlandı. İzin belgesini alan esnaf, kamyonetlerinin arkasına sebze ve meyve yükleyerek Bodrum sokaklarında satışa çıktı.

Belediye izniyle seyyar pazarvılar devrede 2

Belediye izniyle seyyar pazarcılar devrede

Şu anda 16 esnaf bu kartlardan alarak Akçaalan, Turgutreis, Akyarlar, Yalıkavak, Ortakent, Bitez, Konacık, Gümbet, Gümüşlük ve Bodrum Merkez mahallelerinde hizmet vermeye başladı. Gelen başvurularla birlikte bu sayının artması bekleniyor.

Belediye izniyle seyyar pazarvılar devrede 5

Belediye izniyle seyyar pazarcılar devrede

Evlerinde kalan ve alışveriş yapamayan vatandaşlar, ayaklarına kadar gelen hizmetten duydukları memnuniyeti dile getirirken, pazarcılar da uygulamadan çok memnun olduklarını belirterek Bodrum Belediyesi’ne teşekkür ettiler.

Belediye izniyle seyyar pazarvılar devrede 3

Belediye izniyle seyyar pazarcılar devrede

Turgutreis-Akçaalan’da esnaflık yapan Yılmaz Polat;Ahmet Aras başkanımız pazarcı kardeşlerinden böyle bir istekte bulundu. Bunun da ne kadar doğru olduğunu biz mahalle mahalle gezerken anlıyoruz. Yaşlı ve dışarı çıkamayan kesimimiz çok fazla. Onlara biraz da olsa yardım edebilmek bizler için çok gururlandırıcı. Onun haricinde pazarın da kalabalık yükünü almış oluyoruz. Bölgede yaşayan vatandaşlarımız çok memnun olduklarını dile getiriyorlar bu hizmetten. Diğer pazarcı arkadaşlarımız da elini taşın altına koymalı ve bu hizmeti gerçekleştirmeli. Para kazanma olayı olarak görmemek gerekiyor. Megafonlarını ve pos cihazlarını temin etmelerini de öneriyorum. Vatandaşlarımızın bu mağduriyetlerini gidermek boynumuzun borcudur” diye konuştu.

Belediye izniyle seyyar pazarvılar devrede 4

Belediye izniyle seyyar pazarcılar devrede

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Koronavirüs önlemleri

Bodrum Haberleri