Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum'da sokaklar aydınlanıyor

#evindekal

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 02.034.2020 - Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi

Tüm imkanlarını Covid-19 pandemisi ile mücadeleye ayıran Bodrum Belediyesi, bir taraftan da bu yıl mayıs sonu itibariyle başlaması düşünülen turizm sezonu için hazırlıklarını sürdürüyor.

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi 2

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın “Bodrum’da karanlık yer kalmayacak” talimatı ile çalışmalara başlayan Destek Hizmetleri Müdürlüğü ekipleri, turizm yoğunluklu bölgelerden başlamak üzere yeni nesil aydınlatma sistemini adım adım hayata geçiriyor. Bu kapsamda, Bodrum Çarşı Mahallesi’nin aydınlatma sorunu sona erdi.

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi 3

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi

Belediye ekipleri, Çarşı Mahallesi'nde Cumhuriyet, Kale ve Dr. Alim Bey Caddeleri ile bağlı bulunan sokaklarda yaptıkları çalışmalar ile eski sokak lambalarını sökerek yerlerine 60 adet yeni nesil led lambalar taktı. Yapılan çalışmayla şu an için yüzde 50 elektrik tasarrufu sağlanırken, lambalara takılacak hareket ve zamanlayıcı sensörler sayesinde elektrik tasarrufunun yüzde 70'lere ulaşması hedefleniyor.

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi 4

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi

Lambaların kullanıma girmesinin ardından cadde ve sokaklar daha aydınlık bir görüntüye kavuştu. Kumbahçe sahilinde ise, esnafların istekleri doğrultusunda sokak lambaları bina yanlarından alınarak sahil tarafına taşındı.

Öte yandan Türkbükü sahilinde başlatılan altyapı çalışmaları ile birlikte yeni nesil led lambalarının yerleştirilmesi işlemi de tamamlandı.

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi 5

Bodrum Belediyesi'nin karanlıkla mücadelesi

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Koronavirüs önlemleri

Bodrum Haberleri