Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum'un en büyük sorunlarından biri

İlk etapta 160 km kanalizasyon hattı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17.02.2020 - Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi’nin Bodrum ilçesinin kanalizasyon sorununu ortadan kaldırmak amacıyla yatırımları arasına aldığı Bodrum alt yapı, kanalizasyon temel atma töreni yapıldı. Proje kapsamında Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahalleleri kanalizasyon hatlarına kavuşacak.

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor 1

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor

Muğla Büyükşehir Belediyesi, 2019-2024 yılları arasında 57 farklı proje 322 milyon TL’lik maliyet ile Bodrum tarihinin en büyük alt yapı yatırım hamlesini temel atma töreni ile başlattı. Dünya Bankası ve İller Bankası’ndan sağlanan 83 Milyon Euro’luk kredi ile Bodrum ilçesinin en büyük sorunlarından birisi olan kanalizasyon problemi ortadan kaldırılacak.

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor 2

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor

Bodrum'a kanalizasyon

Bu kapsamda ilk etapta 120 Milyon TL yatırımla yapılacak olan 160 kilometre uzunluğa sahip kanalizasyon projesinin temel atma töreni, 17 Şubat Pazartesi günü saat 11.30 ‘da Akyarlar Mahallesi Kemer Caddesi’nde yapıldı.

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor 3

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor

‘Bodrum Kanalizasyon Hattı’ temel atma töreni Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Dr. Osman Gürün ve Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ile belediye başkan yardımcıları, meclis üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor 5

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor

İlk etapta 160 km kanalizasyon hattı

Turgutreis, Gümüşlük ve çevresine yapılan en büyük altyapı yatırımı olarak dikkat çeken projede ilk etapta 120 Milyon TL yatırım ile 160 kilometre kanalizasyon çalışması yapılacak. Proje kapsamında Akyarlar, Peksimet, İslamhaneleri, Turgutreis, Bahçelievler, Geriş/Erdemil, Koyunbaba ve Gümüşlük Mahalleleri kanalizasyon hatlarına kavuşacak.

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor 6

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu törenle ilgili şu görüşleri paylaştı;

"Bodruma yakışan en büyük, güçlü ve modern altyapı yatırımının ilk temellerini Muğla Büyükşehir Belediye Başkanım Dr. Osman Gürün, Bodrum Belediye Başkanım Ahmet Aras, Milletvekilim, Bodrum Örgütümüz ve Bodrumun güzel halkı ile temel atma törenini gerçekleştidik. Emeği geçen herkese teşekkür ediyorum. Bodrumumuza ve Muğlamıza hayırlı uğurlu olmasını diliyorum."

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor 4

Bodrum sonunda kanalizasyona kavuşuyor

Dikkat güzergah değişikliği

Kanalizasyon yapımı nedeniyle değişen dolmuş güzergahları TIKLA;

http://www.gumuslukrehberi.com/gumusluk-haber-181.html

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Kanalizasyon Hattı

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Bodrum Haberleri