Muğla seçim haberleri
HABER

CHP Bodrum İlçe Başkanlığını Halil Karahan kazandı

Muğla | Haber | News

MUĞLA SEÇİM HABERLERİ

CHP Bodrum'da sandıktan Karahan çıktı

CHP Bodrum ilçe kongresi yapıldı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 22.12.2019 / CHP Bodrum İlçe Başkanlığını Halil Karahan kazandı

Muğla CHP'de ilçe kongeleri nirbiri ardına tamamlanıyor. 2 adayın ve listenin yarıştığı CHP Bodrum ilçe kongresinde kazanan mevcut ilçe başkanı Halil Karahan ve listesi oldu. Karahan sandıktan 217 oy çıkartırken diğer aday Tuna Işın 185 oy almayı başardı.

CHP Bodrum ilçe başkan adayları halil karahan, Tuna Işın, 2019 Aralık

CHP Bodrum İlçe kongresi, 2019 Aralık

Bodrum Oasis AVM içindeki Nurol Kültür ve Sanat Merkezi'nde yapılan CHP Bodrum İlçe kongresi'ne katılım yüksek oldu. Mahallelerdeki delege seçimlerinin ardından ilçe kongresinde oy kullanmaya hak kazanan 402 delegenin katıldığı Bodrum ilçe kongresine CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, CHP PM üyesi ve İstanbul Milletvekili Gökhan Zeybek, CHP Muğla Milletvekilleri Suat Özcan, Burak Erbay, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Milas Belediye Başkanı Muhammet Tokat, Muğla İl Kadın Kolları Başkanı Çiğdem Sandıkçıoğlu Başarır’ın da aralarında olduğu çok sayıda partili katıldı.

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu

CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, 2019 CHP Bodrum ilçe kongresi

CHP Bodrum'da 2 aday yarıştı

CHP Bodrum ilçe yönetimi için Halil Karahan ve Tuna Işın yarıştı. Önceki ilçe başkanının son yerel seçimlerde belediye başkan aday adayı olması nedeniyle mevcut yönetim kurulu tarafından ilçe başkanlığına seçilen Halil Karahan zor bir süreçte örgütüyle birlikte yerel seçimlerden başarıyla çıkmayı başardı. Karahan örgütyle yaptığı istişarelerden sonra CHP Bodrum ilçe başkan adaylığını açıkladı.

CHP Bodrum ilçe kongresi 2019

CHP Bodrum ilçe kongresi 2019

Divan Başkanlığı’nı Gökhan Zeybek’in yaptığı kongrede ilk söz alan önceki İlçe Başkanı Recai Seymen oldu. Seymen özetle şunları söyledi;

Sadece yerel seçime odaklanmış siyaset yapan arkadaşlarımızı maalesef gördük. Kimi meclis üyesi yapacağım diyen, kimi belediye başkanı yapacağım diyen arkadaşlarımız, maalesef bizim yönetimimiz içinde de vardı. Bunları üzülerek gördüm. Esas ülkenin durumu çok önemliydi ama arkadaşlarımız yerel seçime daha çok odaklanmışlar. Yerel seçimde kimi belediye başkanı, kimi meclis üyesi yaparız, hesapları oydu. Ben böyle düşünmüyordum. Önce ülke. Cumhurbaşkanlığı sistemine gidiyoruz, belediye başkanlığı da önemli bir görev ama daha sonra gelir.

CHP Bodrum İlçe Kongresi öncesi 2019

CHP Bodrum ilçe kongresi 2019

Seymen’in ardından CHP Muğla milletvekilleri, CHP Muğla İl Başkanı Adem Zeybekoğlu, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras kürsüye gelerek görüşlerini açıkladılar. Daha sonra sıra ilçe başkan adaylarına geldi. İlk konuşmayı CHP Bodrum ilçe başkanı ve ilçe başkan adayı Halil Karahan yaptı. Karahan özetle şunları söyledi;

Bir şey itiraf edeceğim. Hayatımdaki en zor konuşmayı yapıyorum. Çünkü ilk defa kendim ve yoldaşlarım için oy isteyeceğim. Sonu gelmiş olan AKP iktidarını devirmek üzere, sandıklarda yenmek üzere. CHP iktidarında Bodrum’dan seçilecek bir sırada milletvekili göndermek de benim boynumun borcu olsun. Yöntem ne olursa olsun biz bunu başaracağız. Partimiz için çalışacağız, örgütümüzü yenileyeceğiz, çalışmayan noktaları çalıştıracağız. Büyükşehir ve İlçe belediyesinin hizmet üretmesinde örgütümüz itici bir güç olacak. Bu hissediliyor. Açık söylüyorum, partililerimden gelen her şeyi Belediye Başkanımıza götürürüm. Götürdüm de. Kimi olur, kimi olmaz. Hukuk çerçevesinde yasa çerçevesinde götürdüm, götürürüm. Hepinizin bildiği gibi ulaşılabilir bir ilçe başkanı oldum. Daha önce emek veren arkadaşlarımıza teşekkür ederim. Ana kadromuzu koruduk. İşinin ehli, işini bilen 16 kişilik yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımızdan bir liste oluşturduk."

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri 2019 Aralık

CHP Bodrum İlçe Başkan adayı Tuna Işın, 2019 CHP Bodrum ilçe kongresi

Karahan’ın ardından kürsüye gelen CHP Bodrum İlçe Başkan adayı Tuna Işın da özetle şunları söyledi;

Yıllardır, partimin her kademesinde, büyük bir gururla ve onurla çalıştım. Hani iş dünyasında derler ya; alın terinin ve emeğinin, esas olduğunu anlatmak için, 'en son gelen, yerleri süpürmekle başlar' diye. İşte ben, inandığım doğrular adına, Cumhuriyet Halk Partisi'nde, nerden başlamam gerektiyse, oradan başladım. Yerleri de süpürdüm, çöp de topladım, çıkıp direklerde, bayrak da astım. Bunları yaptığım için kendimle hala gurur duyuyorum. İnsanın, kendisiyle gurur duyacağı en güzel şey: inandığı bir davanın efendisi olmaya çalışmak değil, o davanın hizmetkarı olabilmesidir. Sevgi ve Barış İklimi Devam Edecek diye bir şey çıktı ortaya. Ne oldu arkadaşlar? Kim aksini düşünebilir, kim aksini savunabilir? Cumhuriyet Halk Partisi'nde, hizmet yarışı için yola çıkmış, iki taraftan birisi, diğer tarafı, sevgi ve barış karşıtı gibi gösteremez. Bunu asla kabul etmiyoruz. Turgutreis’te yaptığınız gibi, delegelerimizi bizden kaçırarak mı, sevgi ve barış iklimini devam ettireceksiniz? Ya da belediye çalışanı partililerimizi baskı altına alarak mı yapacaksınız bunu? Ya şu yarattığınız algıya ne demeli; güya, Tuna Işın geldiğinde uyum bozulacakmış, tartışma olacakmış, sevgisizlik olacakmış, barış bozulacakmış. Hiç kimse endişe etmesin. Tuna Işın ve ekibi seçildiğinde, birbirimizle nasıl kucaklaştığımızı göreceksiniz. Hatta, Halil başkanım ilk seninle kucaklaşacağım.

402 delege oy kullandı

Adaylar konuşmalardan sonra yönetim kurulu üye adaylarını tanıttılar ardından da seçimlere geçildi. Saat 20:00'ye kadar süren oy verme işleminde 402 delege oy kullandı.

Seçimlerin sonucunda Halil Karahan'ın 217, Tuna Işın'ın ise 185 oy aldığı açıklandı. Sonuçların açıklanmasından soonra Karahan ve Işın birbirlerine sarılarak birlik ve beraberlik pozu ve mesajı verdiler.

halil karahan, tuna ışın

Kongre sonrası birlik, beraberlik pozu verdiler, 2019 CHP Bodrum ilçe kongresi

İlçe Başkanı seçilen Halil Karahan'ın listesi şu isimlerden oluşuyor;

Başar Bıyıklı, Nevin Seda Dıngıl, Tayyar Gündoğan, Eray Karabağlı, Levent Bıçakçı, Engin Başol, Deniz Zor, Mehmet Kocabıyık, İbrahim Apak, Nurgül Tarım, Cihan Özarslan, Halil Eser, Semra Yıldırım, Kanat Özsert, Beyhan Altınsoy, Ece Yiğit

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve ilçe yönetim kurulu üyeleri

Halil Karahan kimdir?

Ahmet Aras, Halil Karahan

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Fotoğraf; Yalçın Çakır

1967 yılında Giresun'da doğdu. 1970 yılından bu yana Bodrum'da yaşıyor. 1987 yılından bu yana aktif siyasetin içinde. Gençlik kolu başkanlığı, belde başkanlığı, il ve ilçe delegesi, seçim kurulu başkanlığı, seçim komisyonları üyeliği, ilçe sekreterliği, ilçe başkanlığı görevlerinde bulundu. Babası SODEP kurucularından. Annesi Bodrum'un sosyal demokrat ilk ve tek kadın ilçe başkanı.

TAGS;

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

CHP Bodrum

Muğla siyaset haberleri