Muğla Haberleri
HABER

Emekli eğitimci Mustafa Aksan vefat etti

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Mücadeleyle dolu bir yaşam

Çevresinde çok sevilen bir eğitimciydi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 17 Şubat 2020 - Emekli eğitimci Mustafa Aksan vefat etti

Eski Muğla Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan geçirdiği kalp krizi sonrası hayatını kaybetti. Mustafa Aksan için İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde tören düzenlendi. Aksan, törenin ardından Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk’un da katıldığı cenaze namazıyla son yolculuğuna uğurlandı.

Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü web sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:

"Muğla Milli Eğitim Müdürlerimizden Mustafa Aksan hakkın rahmetine kavuşmuştur. İl Milli Eğitim Müdürlüğü önünde 17/02/2020 Pazartesi Günü bir tören düzenlenecektir. Tören saat 12.30 da başlayacaktır. Törenin ardından cenazesi buradan alınarak Muslihiddin Camiine götürülecek ve öğle namazına müteakip Muslihiddin Camiinde kılınacak cenaze namazının ardından Muğla şehir yeni mezarlığına defnedilecektir."

Eski Muğla Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan

Eski Muğla Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan

Mustafa Aksan kimdir?

Mustafa Aksan, 16/12/1958 yılında Çorum İli Osmancık ilçesinde doğdu. İlk ve Orta öğrenimini Çorum’da tamamladı. Yüksek öğrenimini Milli Eğitim Bakanlığı Ticaret Turizm Yüksek Öğretmen Okulunda tamamladı.

Öğretmenlik hayatına 28/09/1981 yılında Ankara Otelcilik Turizm Meslek Lisesinde başladı. 1982 yılında atandığı Muğla Anadolu Otelcilik ve Meslek Lisesinde öğretmenlik ve idarecilik görevlerinde bulundu. 01/11/1996 yılında Muğla İl Milli Eğitim Müdürlüğü görevine başladı.

Yedi defa görevinden alınıp, sekiz defa yargı kararıyla görevine geri dönen Mustafa Aksan, 2008 yılında bir kez daha görevden alınarak İzmir’e öğretmen olarak atandı. Mustafa Aksan bu kararın hemen ardından kalp krizi geçirdi. Hastanede tedavisi tamamlanan ve taburcu olan Mustafa Aksan, yeniden görevine dönmek için mahkemeye başvurdu. 2008 yılının Temmuz ayında mahkeme Mustafa Aksan’ı görevine iade etti.

Ancak Milli Eğitim Bakanlığı yürütmeyi durdurma kararına itiraz etti. Bir süre sonra da bakanlığın itirazı da reddedildi ve 2008 yılının Eylül ayında Aksan, alındığı görevine 8. kez geri döndü. 2008 yılından 2012 yılına kadar Muğla Milli Eğitim Müdürlüğü görevine devam eden Mustafa Aksan, kendi isteği ile 2012 yılında emekliye ayrıldı.

Mustafa Aksan Evli ve 1 kız çocuğu (öğretmen) babasıydı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Eski Muğla Milli Eğitim Müdürü Mustafa Aksan

Muğla eğitim

Muğla haberleri