Muğla Haberleri
HABER

Muğla'da korona virüs iddialarına yalanlama

Muğla | Haber | News

MUĞLA HABER

Muğla'da korona virüs iddialarına yalanlama ve suç duyurusu

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer'den açıklama

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08 Şubat 2020 - Muğla'da korona virüs iddialarına yalanlama

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer, Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir hastada korona virüs tespit edildiğine yönelik sosyal ve yerel medyada yer alan bilgilerle ilgili yalanlama yayınladı. Gençer, gerçek dışı paylaşımlarla ilgili suç duyurusunda da bulunulacağını açıkladı.

Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde bir hastanın Korona Virüsüne yakalandığı iddiaları üzerine Muğla İl Sağlık Müdürlüğü 2 kez kamuoyunu bilgilendirme açıklaması, 1 kez de basın açıklaması yayınlayarak iddiaları yalanladı.

Korona virüsü

Korona virüsü, mikroskop görüntüsü

İl Sağlık Müdürü bizzat yalanladı

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer, müdürlüğün resmi web sitesinde de yayınlanan açıklamalarda Marmaris'ten Muğla Sıtkı Koçman Eğitim ve Araştırma Hastanesi'ne gelen bir hastaya zatürre tanısı konulduğunu belirtti.

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer'in açıklaması şöyle;

"6 Şubat 2020 tarihinde Marmaris ilçemizden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine gelen solunum sıkıntısı ve grip semptomları tespit edilen hasta ile ilgili aynı gün Valiliğimizce gerekli basın bildirisi yapılmasına rağmen, sosyal medyada ve halk arasında asılsız haberler yayıldığı ve bu nedenle vatandaşlarımızın huzursuz olmasına ve paniğe neden olduğu görülmektedir. Bu sebeple İl Sağlık Müdürlüğümüzce tekrar açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur.Basında yer alan ve halk arasında kaygıya neden olan hastadan alınan numuneler sonucu korona virüs hastalığı olmadığı teyit edilmiştir. Ayrıca başka korona virüs vakaları olduğu iddialarına da halkımızın itibar etmemesi gerekmektedir. İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin korona virüs vakası yoktur. Ayrıca Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizdeki tüm grip ve grip benzeri vakalar Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar birimi tarafından yakından takip edilmekte ve Sağlık Bakanlığımız ile her türlü iletişim sağlanmakta olup koordine hareket edilmektedir."

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer

Basın açıklaması

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer Muğla'da Korona virüs vakası görülüğü haber ve sosyal medya paylaşımları üzerine dün bir basın açıklaması yayınladı.

Açıklama şöyle;

"06.02.2020 tarihinde Marmaris İlçemizden Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Araştırma Hastanesine gelen solunum sıkıntısı ve grip semptomları tespit edilen hasta ile ilgili 06.02.2020 tarihinde Valiliğimizce gerekli basın bildirisi yapılmasına rağmen, sosyal medyada ve halk arasında asılsız haberler yayıldığı ve bu nedenle vatandaşlarımızın huzursuz olmasına ve paniğe neden olduğu görülmektedir.

Bu sebeple İl Sağlık Müdürlüğümüzce tekrar açıklama yapılmasına gerek duyulmuştur. Basında yer alan ve halk arasında kaygıya neden olan hastadan alınan numuneler sonucu coronavirüs hastalığı olmadığı teyit edilmiştir. Ayrıca başka coronavirüs vakaları olduğu iddialarına da halkımızın itibar etmemesi gerekmektedir.

İlimizde şuan itibariyle olası veya kesin coronavirüs vakası yoktur. Ayrıca Muğla İl Sağlık Müdürlüğü tarafından ilimizdeki tüm grip ve grip benzeri vakalar Halk Sağlığı Başkanlığı Bulaşıcı Hastalıklar Birimi tarafından yakından takip edilmekte ve Sağlık Bakanlığımız ile her türlü iletişim sağlanmakta olup koordine hareket edilmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur. 07.02.2020 Dr. İskender GENÇER - Muğla İl Sağlık Müdürü"

Muğla Korona virüs açıklaması

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer bilgi notu

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla İl Sağlık Müdürü Dr. İskender Gençer

Korona virüs

Muğla haberleri