Spor Haberleri 1
HABER

Muğla ASKF; Amatör futbol maçları ertelendi

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Bakanlığın kararını resmen duyurdular

Liglerin başlama tarihi belli değil

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 19 Mart 2020 - Muğla ASKF; Amatör futbol maçları ertelendi

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğu'nun liglere erteleme kararını duyurmasının ardından Muğla ASKF Amatör futbol müsabakalarının ertelendiğini açıkladı. Maçların ne zaman başlayacağı ise daha sonra açıklanacak.

Muğla ASKF'nin açıklaması kendi web sitelerinde yayınlandığı orjinal haliyle aşağıda;

Maçlara korona ertelemesi

Liglere korona virüsü arası

"TFF de alınan mesajda; “Bilindiği gibi Türkiye Futbol Federasyonu 13 Mart 2020 tarihli genelgesi ile Korona Virüsüne karşı tedbir amaçlı Bölgesel Amatör Lig ve Yerel Liglerde Büyükler Kategorisinde oynanan Süper Amatör, 1.Amatör, 2.Amatör müsabakaları ile U19 Ligi hariç diğer tüm kategorilerdeki müsabakaların ve Türkiye Şampiyonalarının 2019-2020 sezonunda sonlandırdığını duyurmuştu.

TFF İcra Kurulu Üyesi ve TASKK Genel Başkanı Ali DÜŞMEZ amatör liglerimizin durumu ile ilgili TFF İcra Kuruluna kapsamlı bir rapor sunmuş ve 19 Mart 2020 tarihinde Perşembe günü (bugün) an itibariyle Gençlik ve Spor Bakanımız Dr. Mehmet Muharrem KASAPOĞLU başkanlığında yapılan toplantıda alınan kararlar doğrultusunda halen oynanmaya devam eden Bölgesel Amatör Lig, Süper Amatör Lig, 1. ve 2. Amatör ile U19 liglerin müsabakaları ileri bir tarihe ertelenmiştir.

Temennimiz; ülkemizin bir an önce bu salgından fazla etkilenmeden çıkması, sağlık ve huzur ortamının tesis edilmesidir. Unutulmamalıdır ki şampiyonluklar bir sporcumuzun, bir vatandaşımızın canından daha değerli değildir.

Daha sağlıklı oynanacak futbol müsabakalarında buluşmak üzere esenlikler dileriz.”

denilmektedir. Liglerin ne zaman başlayacağına dair gelece açıklamalar daha sonra Kulüplerimize ve spor kamuoyuna duyurulacaktır.

ASKF"

Kaynak;

http://www.muglaaskf.com/amator-futbol-musabakalari-ertelendi/

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Muğla ASKF

Amatör liglerde maçlar durduruldu

Amatör spor

Spor haberleri