Spor Haberleri 1
HABER

Liglere koronavirüsü arası

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Futbol, basketbol, voleybol ligleri ertelendi

Artık seyircisiz de olsa maçlar oynanmayacak

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 19 Mart 2020 - Liglere korona arası...

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, TFF, TBF ve TVF Başkanları ile görüşüp, erteleme kararı aldı. Kasapoğlu, “Bu süreci en az zararla atlatmak için bu kararı aldık. Ligleri erteledik” dedi.

Tüm maçlar iptal

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu, futbol, basketbol, voleybol federasyonları başkanları ve Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Mehmet Sepil ile korona virüs salgınına yönelik süreçle ilgili olarak bir araya geldi. Nihat Özdemir, Hidayet Türkoğlu ve Akif Üstündağ’ın yanı sıra Spor Genel Müdürü Mehmet Baykan da toplantıya katıldı.

Çin'de başlayarak dünyaya yayılan korona virüs salgını özellikle Avrupa'da etkisini göstermiş ve birçok ülkede ligler ertelenmişti. Türkiye Futbol Federasyonu ise tedbir olarak maçların seyircisiz oynanmasına karar vermişti. TFF Başkanının oynayalım kararına karşın TFF yönetiminin erteleme konusunda görüş belirttiği iddia edildi.

Maçlara korona ertelemesi

Liglere korona virüsü arası

Ez az zarar

Bakan Kasapoğlu, “Önlemler nedeniyle herkese teşekkür ediyorum, en iyi kararı almak zorundaydık. Salgının en fazla etkilediği alan spor. EURO 2020 1 yıl ertelendi. Biz liglerin seyircisiz oynatma kararını en erken alan ülkeydik. Bu kararı yeniden değerlendirdik. Bu süreci en az zararla atlatmak için bu kararı aldık. Ligleri erteledik” dedi.

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Mehmet Muharrem Kasapoğlu

Maçların tümü ertelendi

Amatör spor

Spor haberleri