Spor Haberleri 1
HABER

Dikkat maçlara seyirci alınmayacak

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Muğla'daki amatör, süper amatör tüm maçlar seyircisiz

Taraftarlara çağrı; "Maçlara gelmeyin..."

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 13 Mart 2020 - Dikkat maçlara seyirci alınmayacak

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (Muğla ASKF) yayınladığı duyuruyla Muğla'da oynanacak futbol maçlarına kesinlikle seyirci alınmayacağını açıkladı. Buna göre tüm amatör, süper amatör, BAL, U ligleri dahil maçların tamamı seyircisiz oynanacak.

Bu kapsamda Muğla Süper Amatör Küme'de bu hafta sonu oynanacak Gümüşlükspor - Menteşe Yerküpespor maçı dahil tüm futbol karşılaşmalarında da sahaya, tribünlere, yakınlarına KESİNLİKLE taraftar alınmayacak, yaklaştırılmayacak.

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (Muğla ASKF) açıklaması şöyle;

Yeni tip koronavirüs tedbirleri ile ilgili toplanan TFF Yönetim Kurulunca amatör futbolla ilgili olarak aşağıda belirtilen kararları almıştır.

Buna göre;

1-) Bölgesel Amatör Lig müsabakaları statüde belirtilen haliyle oynanmaya devam edilecektir. Bu müsabakalar seyircisiz olarak oynanacak olup, tribünlere kesinlikle seyirci alınmayacaktır. Her iki takımın en fazla 15 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

2-) Büyükler kategorisinde yerel olarak oynanacak olan Süper Amatör ve 2. Amatör ligi ile U-19 ligimiz oynanmaya devam edecek olup bu müsabakalar seyircisiz oynanacaktır. Bu müsabakalar da her iki takımın en fazla 10 yönetici ile 18’e yazılmayan 5 yedek futbolcusu tribünlere alınacaktır.

3-) U17, U16, U15, U14, U13, U12 ve U11 kategorilerinde altyapı liglerinin tamamında yerel müsabakalar oynanmayacaktır.

4-) U19, U17, U16, U15 ve U14 kategorilerinde Türkiye Şampiyonaları bu sezon yapılmayacaktır. Deplasmanlı olarak oynanacak olan U14 ve U13 Altyapı Gelişim ligleri bu sezon oynanmayacaktır.

5-) Yukarda belirtilen kararlar 14 Mart 2020 tarihinden geçerli olmak üzere uygulanacak olup yeni bir gelişme olduğunda ayrıca duyurulacaktır.

Maçlar seyircisiz oynanacak

Dikkat maçlara seyirci alınmayacak

Turnuva ertelendi

Muğla Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (Muğla ASKF) bir diğer duyurusu;

Valilik Kupası Futbol Turnuvası ertelendi

16.03.2020 tarihinde başlayacak olan Valilik Kupası Futbol Turnuvası Yeni Tip Korona virüsü nedeniyle şimdilik 1 ay süreyle ertelenmiştir.

Yeni gelişmelere göre oynanıp oynanmıyacağına karar verilecek olup, oynanacak ise yeni program yapılarak ilan edilecektir.

Turnuvaya katılan takımlarımıza önemle duyurulur.

Daha fazla bilgi için TIKLAYIN

http://www.muglaaskf.com/

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

Gümüşlükspor

Menteşe Yerküpespor

Amatör spor

Spor haberleri