Spor Haberleri 1
HABER

U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

U16 futbol takımımızdan turnuvada ilk maç ilk galibiyet

Golc penaltıdan geldi

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 25 Şubat 2020 - U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi

Antalya'da İtalya ve Fransa arasında oynanan karşılaşma ile başlayan UEFA U16 Gelişim Turnuvası'nda Türk Millî Futbol Takımı, gruptaki ilk maçında Paraguay'ı 1-0 mağlup etti. Millî Takımımızın golünü karşılaşmanın 80. dakikasında penaltı atışından Melih Bostan kaydetti.

Turnuvada ikinci maçlar 26 Şubat 2020 tarihinde Mardan 1 Nolu Stat'ta 12:30'da Fransa-Paraguay ve 15:30'da İtalya-Türkiye arasında oynanacak.

UEFA U16 Gelişim Turnuvası'nın formatına göre; kazanan takımlar 3 puan alırken, kaybeden takımlar puan alamıyor. Karşılaşmaların berabere bitmesi durumunda ise uzatmalara gidilmeden seri penaltı atışları yapılacak ve kazanan takım 2, kaybeden takım 1 puan alacak.

U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi 1

U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi - Görsel: TFF

Hacıoğlu: Çok dirençli rakibe reaksiyon gösterdik

UEFA U16 Gelişim Turnuvası'nın ilk gününde Paraguay'ı 1-0 mağlup eden U16 Milli Takımımız'da Teknik Direktör Mehmet Hacıoğlu maç sonunda açıklamalarda bulundu. "Çok dirençli bir rakibe karşı reaksiyon verebildik" diyen Hacıoğlu konuşmasını şöyle sürdürdü;

U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi 3

U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi - Görsel: TFF

"İstediğimiz oyunu tam anlamıyla oynadığımızı söyleyemeyiz. Ama bu tip turnuvalarda oynanması gerektiği gibi bir oyun sergiledik. Bizim için kazanmak ya da kaybetmek ikinci planda. Önemli olan oyuncularımızın göstermiş oldukları gelişim. Paraguay da, Fransa da, İtalya da çok kaliteli takımlar. Daha önce de söylediğim gibi güçlü takımlara karşı oynayarak gelişebilirsiniz. Çok çetin bir turnuva olacağının sinyali daha ilk günden verildi. Böylesine temposu yüksek maçlar oyuncularımın geleceğe hazırlanması için çok önemli. İtalya ve Fransa maçlarıyla çok değerli tecrübeler edineceğiz."

U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi 2

U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi - Görsel: TFF

Türkiye 1-0 Paraguay

Stat: Mardan 1 Nolu Stat

Hakemler: Ömer Faruk Turtay, Mustafa Güçer, Serhat Sağır, Sezer Muhammet Özer

Türkiye: Jankat Yılmaz, Ersin Yılmaz, Efe Birinci (Dk. 81 Emir Tintiş), Egemen Tutar (Dk.65 Ahmet Buğra Güven), Emir Ortakaya (Dk. 65 Yusuf Eren Göktaş), Ulusoy Mert Kabasakal (Dk. 46 Ahmet Karademir), Buğra Çağlıyan, Melih Bostan, Hamza Yiğit Akman, Adem Metin Türk (Dk. 46 Cemal Azad Demir), Yiğit Kerem (Dk. 65 Serdar Poyraz)

Paraguay: Rodrigo Reyes, Alan Nunez, Angel Brizuela, Juan Cardozo, Julio Enciso, Francisco Morel (Dk. 68 Oscar Cabrera), Hugo Cuenca (Dk. 77 Alexandro Gimenez), Alexis Orue, Lucas Arrua (Dk. 46 Mario Molas), Alexis Farina (Dk. 68 Gustavo Medina), Bruno Recalde (Dk. 46 Kevin Pereira)

Sarı Kartlar: Alan Nunez (Paraguay), Cemal Azad Demir, Ersin Yılmaz (Türkiye)

Gol: Melih Bostan (Dk. 80)

U16 Türk Milli Futbol Takımımız, Paraguay'ı 1-0 yendi 4

Kaynak: TFF

https://www.tff.org/default.aspx?pageID=281&ftxtID=33051

Gümüşlük dolmuş saatleri

TAGS;

U16 Türk Milli Futbol Takımı

Teknik Direktör Mehmet Hacıoğlu

Amatör spor

Spor haberleri