Spor Haberleri 1
HABER

International Optimist Regatta da geri sayım

Spor | Haber | News

SPOR HABERLERİ

Bodrum International Optimist Regatta

International Optimist Regatta

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 08 Şubat 2020 - International Optimist Regatta da geri sayım

Bodrum Belediyesi’nin himayesinde bu yıl 8'incisi düzenlenecek Bodrum International Optimist Regatta (BIOR) ön kayıtları tamamlandı. 4 Mart Çarşamba günü başlayacak yarışlar 7 Mart Cumartesi günü tamamlanacak.

Türkiye, Hırvatistan, İsveç, Avusturya, Ukrayna, Hollanda, Bulgaristan, Slovenya, Libya, Umman, Malta, Yunanistan, Çek Cumhuriyeti, Estonya, , K.Makedonya, Gürcistan, Tayland, Fas, Mısır ve Rusya'nın yer aldığı 20 ülke 61 kulüpten 567 sporcunun ön kayıt yaptırdığı 8'inci Bodrum International Optimist Regatta, 3-7 Mart tarihleri arasında Bodrum Belediyesi Bodrumspor Yelken Şubesi ev sahipliğinde gerçekleşecek.

International Optimist Regatta da geri sayım 2

International Optimist Regatta da geri sayım

Türkiye Yelken Federasyonu, İMEAK Deniz Ticaret Odası Bodrum Şubesi, Bodrum Denizciler Derneği ve Akustik Tourism Center'ın da destek verdiği BIOR, 3 Mart Salı günü Kumbahçe Meydanından Bodrum Belediye Meydanına düzenlenecek kortej yürüyüşü ve açılış seremonisi ile başlayacak. 4 Mart Çarşamba günü başlayacak yarışlar 7 Mart Cumartesi günü tamamlanacak. 8'inci Bodrum International Optimist Regatta aynı gün düzenlenecek ödül töreni ile sona erecek.

International Optimist Regatta da geri sayım 3

International Optimist Regatta da geri sayım

8'inci Bodrum International Optimist Regatta, 4-14 Temmuz 2021 tarihleri arasında Bodrum'da düzenlenecek Dünya Optimist Şampiyonası öncesi sporcular için hazırlık niteliği taşıyor.

Optimist Regetta nedir?

Genel ve basit tanımı:

8-16 yaş grubu sporcular için üretilmiş özel yelkenlilerle yapılan eğitim ve yarış sistemine verilen genel isim.

International Optimist Regatta da geri sayım 4

International Optimist Regatta da geri sayım

Vikipedi;

Optimist: Optimist. İlk kez 1947 yılında Clark Mills tarafından dizayn edilen optimist, 8 yaşından itibaren, çocukları deniz ve yelkenle tanıştırmak, onlara denizi sevdirmek ve yelken sporunu öğretmek ve 15 yaşına kadar yarışmalarını sağlamak için tüm dünyada rakipsiz şekilde yayılmış ve ISAF tarafından “16 yaş altı sınıfı” olarak resmen kabul edilmiş tek sınıftır. 2.31 m boyunda,1.13 m eninde ve maksimum 35 kg. ağırlığındaki Optimist sınıfının ilk dünya şampiyonası 3 ülkenin (Danimarka, İngiltere, İsveç) katılımı ile 1962 yılında yapılmış ve bu sayı 2000 yılında yapılan Millenium Worlds’de 58 ülkeye çıkmıştır. Bu katılım bütün yarış sınıfları içinde bu güne dek ulaşılan en yüksek ülke katılım sayısıdır.

Regatta: İtalyanca kökenli bir sözcük olup, bir ya da bir dizi tekne yarışına verilen addır. Yarışlar motorlu ya da motorsuz tekneler arasında olabilir. Anlam olarak genellikle yarışın yanı sıra, yarış öncesinde ve sonrasında yapılan şenlikleri de kapsar.

International Optimist Regatta da geri sayım 5

International Optimist Regatta da geri sayım

Gümüşlük Fotoğraf Ajansı; Bodrum

TAGS;

International Optimist Regatta

Bodrum Yelkenli Yarışları

Amatör spor

Spor haberleri