Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Teşekkürler Bodrum Belediyesi...

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Teşekkürler Bodrum belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Teşekkürler Ahmet Aras

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 09.10.2019 / Teşekkürler Bodrum Belediyesi...

Gümüşlük ASKO sitesi'nde araba altında kalarak ezilen 467 kulak numaralı Sarı adlı sokak köpeği Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kurtarılarak tedavi altına alındı. Gece geç saat olmasına karşın kısa sürede kaza bölgesine gelip yaralı köpeği tedaviye götüren Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü elemanı bilgisi, ilgisi ve becerisiyle büyük takdir topladı.

TEŞEKKÜR: Gümüşlük Rehberi olarak başta Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a, Bodrum Belediyesi’ Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne, adını vermeyip "görevimi yapıyorum" diyen bu olayın kahramanı Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü nöbetci görevlisine çok teşekkür ederiz. Sokak canlılarına verdiğiniz önem ve değer için sağolun Sayın Ahmet Aras ve ekip arkadaşları... Yalçın Çakır

Bodrum belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 1

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Gümüşlük ASKO Sitesi'nde dün akşam (08.10.2019) saat yaklaşık 23:30 sıralarında 467 kulak küpe numaralı sokak köpeğine araba çarptı. ASKO sitesinde yaşayan emekli asker Mustafa Küçükçakır ve gazeteci Yalçın Çakır'ın bakımını üstlendikleri sokak canlılarından olan köpek mahalleli arasında "Fındık" ve "Sarı" isimleriyle çağırılıyordu.

Bodrum belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 2

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Sokağa bırakılan çöpler

Bodrum Belediyesi ekiplerince kısırlaştırılıp aşıları yapılan dişi sokak köpeği 467'nin çığlıkları üzerine dışarı fırlayan mahalle sakinleri hayvanın acı içinde kıvrandığını gördüler. Sitenin girişinde yer alan 2 çöp konteynerinden birisinin tekerleği kırıldı. Günlerdir tamir edilmeyen ve değiştirilmeyen çöp konteyneri nedeniyle sokağa bırakılan çöplerin arasında araç sürücüsünün göremediği köpeğin kaza sonrası arka bacaklarının üzerine basamadığı anlaşıldı.

Bodrum belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 3

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Anında müdahale edildi

Site sakinlerinin gece yarısı telefonla ulaştığı Bodrum Belediyesi Turgutreis Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi'ndeki nöbetçi görevli ihbar kendisine ulaştığı anda tek başına olmasına karşın kısa sürede kaza alanına geldi.

Bodrum belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 3

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Saat yaklaşık 01:00 civarında 48 VF 928 plakalı Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü'ne ait Sokak Hayvanları Nakil Aracı'yla yaralı köpeğin bulunduğu ASKO sitesi girişindeki otobüs durağı yakınına gelen görevli hayvanı ürkütmeden yakalamayı ve saklandığı yerden çıkartmayı başardı.

Tek başına olduğu için köpeğin bakımını üstlenen mahalle sakinlerinden emekli asker Mustafa Küçükçakır ın yardımıyla yaralı hayvanı nakil aracına alan görevli kendisine teşekkür etmek için adını soran mahalle sakinlerine ve Gümüşlük'te ASKO sitesinde yaşayan Gümüşlük Rehberi web sitesinin editör ve yazarlarından gazeteci Yalçın Çakır'a şu yanıtı verdi;

"Adımın önemi yok. Ben görevimi yapıyorum. Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü personeliyim. Bu canlılara sahip çıkıp bize haber verdiğiniz için asıl ben sizlere teşekkür ederim. Tedavisi için gereken her şey yapılacak, endişe etmeyin..."

Yaralı köpek neredeyse canı hiç acıtılmadan yüklendiği nakil aracıyla tedavisi yapılmak üzere Bodrum Belediyesi Turgutreis Sokak Hayvanları Geçici Bakım Merkezi'ne götürüldü.

Petbulanslar hizmete girdi

Bodrum belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 5

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Bodrum Belediyesi geçtiğimiz günlerde 2 adet hayvan ambulansını hizmete soktu. Petbulans adı verilen araçlar sokak canlıları için hizmet veremeye başladı. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konuyla ilgili şu görüşleri paylaşmıştı;

"Aynı sokakları paylaştığımız dostlarımızın canlarının bize emanet olduğunu biliyor, onların hayatına dokunabilmek için çalışmaya devam ediyoruz. Dostlarımızın yaşayacağı olumsuz bir duruma anında müdahale edebilmek için sokak hayvanları ambulansımız Petbulans, dün itibariyle hizmete girdi. Sokakta yaşayan dostlarımızı zor bir durumda gördüğünüzde lütfen 4440048 numaralı telefondan Petbulans hizmetine ulaşınız."

Bodrum belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü 4
Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Petbulans hakkında daha fazla bilgi için TIKLAYIN;

https://www.facebook.com/permalink.php?id=554916108272187&story_fbid=758036501293479

TAGS:

Bodrum Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü

Bodrum belediye Başkanı Ahmet Aras

Gümüşlük