Gurme Abi; Gümüşlük mutfağı; Yemek ve Mekan Yazıları; Yalçın Abi yazıyor 1
GURME ABİ

Gümüşlük Balık Restoranları... Deniz ürünlerinin adresleri

Gurme Abi  |  İnceleme  |  Eleştiri

%

90.5

Fiyat performans genel değerlendirme; Gümüşlük Sahil

BALIK ROTALARI; Gümüşlük sahilinde yer alan restoranların tamamı aslında birer balık ve deniz ürünleri mekanı. Gurme Abi yazılarımda, eleştiri ve değerlendirmelerimde hepsini tek tek ele alacağım. Ama bu ilk yazımda bir genel tanıtım ve genel değerlendirmeler olacak. Önce mekanları tanıyalım. Kimler var? Adları neler? Hangi menülere sahipler? Rezervasyon bilgileri ve görselleriyle bir sunum ve tanıtım olacak. Ama tek tek mekan başına değerlendirmelerimde lezzet, hizmet, servis, fiyat politikalarına da tane tane değineceğim.

Tabii ki Gümüşlük deyince sadece sahildeki mekanlar ele alınmamalı. Araştırmalarda denk gelmediğim ya da gözümden kaçanlar olmuş mudur? Olabilir. Aşağıdaki "Gümüşlük Restaurantlar" yazan bağlantıyı kontrol edin lütfen. Sizin işletmeniz eksikse "Rehbere işyeri ekleyin" bağlantısından ücretsiz olarak işyerinizi ekletin.

Ya da Gümüşlüğü gezerken denk geldiğiniz, deniz ürünlerini yediğiniz bir mekan varsa ve Gümüşlük Rehber'de yoksa lütfen aşağıdaki "Rehbere işyeri ekleyin" bağlantısından Gümüşlük Rehber'e ekletin.

  →  Gümüşlük Restaurantlar

  →  Rehbere işyeri ekleyin

  →  Gümüşlük Rehber

Gümüşlük Rehberi'nin oluşturulmasındaki asıl amaç daha iyi ve kaliteli bir Gümüşlükte yaşamak ve sürdürülebilir kaliteyi yakalamak... Hepsinden de önemlisi giderek gelişen bu şirin beldenin kalıcı, doğru bir rehberini oluşturarak esnafa da, beldemizin kalkınmasına da katkı sağlamak.

Gurme Abi olarak benim yaptığımsa, mekan kalitesi, temizlik, lezzet, yöresel tatlar, fiyat/kalite ilişkisi, konuklara yaklaşım, çeşitlilik, farklılık dahil pek çok kriteri ele alarak puanlamalar yapmak. Şefleri tanımak ve tanıtmak. Yani misafirlerimize ve konuklarımıza yol göstermek. Ve tabii ki Gümüşlük Rehberi olarak markalaşmak.

Sırasıyla, vaktim yettikce de tüm mekanları gezip yazacağım. Gezdiğim, yemeklerini tattığım mekanlar sırada. Tek tek hepsini anlatacağım. Yanlışları da, doğruları da tek tek sayacağım ki Gümüşlüğün giderek artan kalitesi ve değerine katkım olsun. İyiler kalsın, kötüler kalksın. Yaşın yanında kuru da yanmasın. Bir mekanın yaptığı yanlış benzer diğer mekanların marka değerini, itibarını kirletmesin, zedelemesin.

Halkın sağlığıyla oynayanlar, konuklarını bir gecelik yolunacak kaz gibi görenler, yaldızlı, caf caflı, gösterişli menüleriyle masaya koydukları arasında fark olanlar ortaya çıksın. Doğrularla yanlışlar ayrılsın, ayıklansın. Hakkeden hakkettiği değeri alsın, görsün. Hak etmeyen de kapansın, gitsin. Yerine iyisi, güzeli, kalitelisi gelsin. Asıl önemlisi Gümüşlük markası Türkiye'nin parlayan yıldızları arasında yükselip, dünya markaları arasında hak ettiği yeri bulsun.

Gümüşlüğe nasıl gelinir?

Hadi bakalım keyifli bir yemek için şimdi hep birlikte Gümüşlüğe gideceğiz. Peki ama nasıl gideceğiz. Bilmeyenler için önce yol tarifi.

Güzeller güzeli Gümüşlük'de deniz ürünleri lezzetiyle güzel saatler geçirmeyi planlıyorsanız ilkin Gümüşlüğe ulaşmanız gerekiyor. Gümüşlüğe özel araçlarınız ya da toplu taşıma araçlarıyla gelebilirsiniz. Özel aracınızla gelecekseniz yapmanız gereken tek şey Gümüşlük sahil tabelalarını takip etmek. Sahile yaklaşınca karşınıza belediye otoparkı (aynı zamanda dolmuş, minibüs durakları) çıkacak.

Gümüşlük Belediye Otoparkı; Gümüşlük; Bodrum; Muğla

Gümüşlük Belediye Otoparkı - Fotoğraf Yalçın Çakır - 2017 Aralık

Alkollü araç kullanmayın!

Aracınızı buradaki ücretli otoparka bırakabilirsiniz. Ardından yürüyerek (1.5 dakika) sahile iniyoruz ve her yer restaurant :) E, balık ve de deniz ürünleri yiyecekseniz yanında rakıyı da eksik etmemelisiniz. Ama tercih sizin. Ben içindeki şekerden dolayı alkole karşıyım. Ya da ölçüsünde ve efendice içilmesinden yanayım. Her halükarda alkol alacaksınız araba kullanmayın.

Ya da dönüşte aracınızı alkol almayan bir dostunuz kullansın. Olmadı bırakın aracınız otoparkta kalsın siz taksiyle geri dönün. Sonradan pişman olacağınıza, gecenizin tadı kaçacağına binin taksiye kalacağınız yere öyle dönün. Taksi nerde mi? Hemen yanınızda...

Gümüşlük Taksi için → TIKLAYIN.

Toplu taşıma araçları

Peki toplu taşıma araçlarıyla nasıl geliriz bu güzel beldeye?

Toplu taşıma araçlarıyla geleceklere ilk tavsiyem şoför yönündeki cam kenarını kapın. Mükemmel manzaralar eşliğinde bir yolculuk sizi bekliyor. Bodrum'dan gelmek isteyenler Bodrum otogarından, Turgutreis'den gelecekler de Turgutreis otogarından Gümüşlük minübüslerine ya da belediye otobüsüne binecekler. Ve yukardaki fotoğrafta da görülen dolmuş son durağında (Gümüşlük) inecekler. Ama dönüş saatine dikkat. Son otobüsü ya da minibüsü kaçırmayın

İşte servis saatleri → TIKLAYIN

HARİTA

Haritaya tıklayarak büyütebilirsiniz.

Yemek, müzik, eğlence

Gümüşlük sahilindeki restaurant, bar, beach, lokanta, apartların tamamında deniz ürünleri var. Bazıları çok özel menülere sahip bazıları da genel geçer bildiğiniz meyhane havasında.

Bu mekanlardan kimileri dünya çapında yıldız alacak kadar iyi mutfağa sahip. Kimileri de her yerde bulacağınız balık restoranı kalitesinde. Sonuçta karar sizin..

Şimdi isterseniz genel olarak tüm mekanları bir görelim;

İşte bağlantı, tıklayın Gümüşlüğümüzün bar, beach, restaurant, lokanta, ev yemekleri ve vejeteryan mekanlarının tamamı görün;

TIKLA → GÜMÜŞLÜK MEKANLAR

Bir not: Gümüşlük'te her mekan yaz kış açık değil. Rehber bölümümüze girdiğinizde "Yaz Kış Açık" sekmesine tıklarsanız kış aylarında da hizmet veren işletmelere doğrudan erişim sağlayabilirsiniz.Yazarın notu - Gurme Abi

VİDEO


Gümüşlük sahili - Video; Yalçın Çakır - 2017 Aralık

FİYAT/ KALİTE

Genel Kalite 00
Temizlik, hijyen 00
Mekan rahatlığı 00
Fiyat 00

90.5

ÇOK İYİ

Bu bir genel değerlendirme yazısıdır. Mekan bazında yazılarımı okumak için lütfen takip edin. Gurme Abi...