Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Eğitim ve Araştırma Hayvan Hastanesi

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 03.02.2020 - Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi'nin Bodrum'da hayata geçirmek istediği Hayvan Hastanesi projesi Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a bir sunum ile anlatıldı.

Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Klinik Hizmetlerinin projesi olan Eğitim ve Araştırma Hayvan Hastanesi projesinin tanıtımı Bodrum'da yapıldı.

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor 2

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor

Bodrum Trafo Kafe’de gerçekleşen toplantıya, Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan Yardımcısı Tayfun Yılmaz, Bodrum Kent Konseyi Hayvanların Yaşam Hakkını Koruma Çalışma Grubu üyesi Veteriner Hekim Ahmet Kurt, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi Dekanı Artay Yağcı, Prof. Dr. Cem Şen, Prof. Dr. Mustafa Aytaç, Prof. Dr. Aziz Bülbül ile Genç Liderler ve Girişimciler Derneği (JCI) Bodrum üyeleri katıldı.

Bodrum'a yakışacak hastane

Toplantıda, Milas'ta büyük baş ağırlıklı olmak üzere hayvan hastanesi projesinin yapımına başladıklarını belirten Prof. Dr. Artay Yağcı şunları söyledi;

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor 3

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor

Bodrum'da uluslararası standartlara sahip kurulacak bir hayvan hastanesinin Bodrum'a yakışacağını düşünüyoruz. Donanımlı bir hastane olacak. İçinde Onkoloji, Kökhücre, Tomografi, MR, Göz hastanesi ile Fizik Tedavi Merkezi olan bir kurum olacak. Ayrıca buradaki veteriner arkadaşlarımızın da faydalanacağı bir yer olacağını düşünüyoruz. İçinde Pet Oteli’nin de olacağı bu merkezde, kedi, köpek ve ayrıca yaban hayvanlarının da tedavilerini yapmayı planlıyoruz. Veterinerlik kliniğimiz ile birlikte yürüteceğimiz bu çalışmalarda Belediye Başkanımız Ahmet Aras'tan destek istiyoruz.

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor 4

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor

Komisyon kurulacak

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, proje üzerindeki gerekli çalışmalar için bir komisyon kurulmasını istedi. Akademik bir birim olan eğitim ve araştırma hayvan hastanesinin projesi üzerinden, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Veterinerlik Fakültesi ile Bodrum Belediyesi arasında bir protokol yapılması da görüşüldü.

Toplantı sonunda Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a sürpriz doğum günü kutlaması yapıldı. Başkan Aras'a hediye olarak, TEMA Vakfı'nın Elazığ Bademli ormanına dikilmek üzere 5 fidan dikildiğini gösteren belge takdim edildi.

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor 1

Bodrum'a hayvan hastanesi geliyor

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Hayvan Hastanesi

Bodrum JCI

Bodrum Haberleri