Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum Hamsi'ye doydu

Bodrum | Haber | News

HABER

Bodrum Hamsi Festivali

Bodrum Yarımada Karadenizliler Derneği

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 12.01.2020 - Bodrum Hamsi'ye doydu

Bodrum Belediyesi’nin katkıları ile Bodrum Yarımada Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen “Hamsi Festivali” İskele Meydanı’nda gerçekleşti. Bu yıl 5.’si düzenlenen festivale Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, başkan yardımcıları Emel Çakaloğlu, Tayfun Yılmaz ve Hüseyin Tutkun ile birlikte katıldı. Bodrum Yarımada Karadenizliler Derneği Başkanı Sefer Çelik ve dernek yöneticilerinin ev sahipliğindeki festivalin konukları arasında Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Ak Parti Milletvekili Mehmet Yavuz Demir ve CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan da vardı.

Bodrum Hamsi Festivali 2020 1

Bodrum Hamsi Festivali 2020

Bodrum’da Karadenizliler Derneği tarafından düzenlenen Hamsi Festivali’nde, 2,5 ton hamsi dağıtıldı. Bodrumluların büyük ilgi gösterdiği şenlikte hamsi yemek isteyenler uzun kuyruklarda bekledi.

Başkan Aras da konuklara hamsi dağıtarak, ekmek arası hamsinin tadına baktı. Bodrum Belediyesi’nin destekleriyle düzenlenen Hamsi Festivali’nde renkli görüntüler ortaya çıktı. Yaklaşık 5 bin kişinin katıldığı festivalde Hamsiler yendi Kemençe ve tulum eşliğinde horonlar oynandı.

Bodrum Hamsi Festivali 2020 2

Bodrum Hamsi Festivali 2020

Festivalde bir konuşma yapan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras Bodrum’un çok kültürlü bir kent olduğunu belirterek “Bodrum dünyanın her yerinden insanların yaşadığı bir kent, bu kültürlerin tabi ki varlıkları olacak onların değerlerini örf ve adetlerini hep birlikte paylaşacağız. Böyle hoşgörünün huzurun olduğu başka bir kent yok Türkiye’de” diye konuştu.

Bodrum Hamsi Festivali 2020 3

Bodrum Hamsi Festivali 2020

Bodrum Yarımadası Karadenizliler Derneği’nin çalışmalarını yakından takip ettiklerini söyleyen Başkan Aras, “Yıllardır bıkmadan usanmadan sizleri bir arada tutmak için uğraşıyorlar. Asıl olan bütün insanları bir araya getirmek dostluğu, kardeşliği paylaşma ve burada sergilemek. Ben dernek başkanıma ve yönetimine çok teşekkür ediyorum. Bodrum’daki diğer STK’lar da bu tür organizasyonları yapsınlar. Hep böyle olsun Bodrum’u el birliği ile daha güzel daha yaşanır bir kent haline getirelim. Biz her zaman sizin yanınızdayız” ifadelerini kullandı.

Bodrum Hamsi Festivali 2020 5

Bodrum Hamsi Festivali 2020

Karadeniz insanın güzel hoşgörüsünün ve neşesinin Bodrum’a da yansıdığını söyleyen Aras, festivale emek veren ve katılan herkese teşekkür etti.

Bodrum Hamsi Festivali 2020 6

Bodrum Hamsi Festivali 2020

Bodrum Hamsi Festivali 2020 7

Bodrum Hamsi Festivali 2020

Bodrum Hamsi Festivali 2020 8

Bodrum Hamsi Festivali 2020

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Hamsi Festivali

Bodrum Yarımada Karadenizliler Derneği Başkanı Sefer Çelik

Bodrum Haberleri