Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bitez'de sele karşı çalışmalar başladı

Bodrum | Haber | News

HABER

Bitez'de sele karşı drenaj çalışması

Kepçeler Bitez'e girdi

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 07.12.2019 - Bitez'de sele karşı çalışmalar başladı

Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Bodrum Belediyesi'nin ortak çalışmasıyla Bitez Mahallesi Adliye Caddesi üzerinde yağmur suyu drenaj çalışmalarına başlandı.

Gaz Deresi ile Çakıllı Dere arasında Adliye Caddesi üzerinde kalan kısımda 620 metrelik mesafede 2'ye 2 metre ölçülerinde kutu menfez çalışmalarına başlandı. Kuvvetli yağışlar sonrası su taşkınlarının yaşandığı bölgedeki çalışmalar Muğla Su ve Kanalizasyon İdaresi ( MUSKİ ) ve Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından yürütülüyor.

Bitez'de sele karşı çalışmalar başladı 2

Bitez'de sele karşı çalışmalar başladı

Araç, gereç Muğla'dan

Aralık ayı Bodrum Belediye Meclisinde, başlayacak çalışmaların müjdesini veren Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras konuyla ilgili, "Buraya büyük bir kanal projemiz vardı. Şimdi imalata başlıyoruz. Bir iki ay zarfında bu bölgeyi tümüyle toparlayacağız. Bitez’i sel baskınlarından kurtaracağız ve o görüntüleri artık Bitez’in gündeminden çıkaracağız. Bu büyük bir çalışma. Yaklaşık 1,5 milyon TL’lık bölümünü belediye bütçemizden karşılayacağız. Aynı zamanda Muğla Büyükşehir Belediyemiz bize araç, gereç, personel desteği veriyor. Hep birlikte Bodrum için çalışıyoruz” dedi.

Bitez'de sele karşı çalışmalar başladı 3

Bitez'de sele karşı çalışmalar başladı

Hava şartlarının uygun gitmesi halinde yaklaşık 2 ay sürmesi planlanan çalışmaların ardından bölgede Bodrum Belediyesi ekipleri tarafından meydan, yol, kaldırım ve çevre düzenlemeleri gerçekleştirilecek.

Bitez'de sele karşı çalışmalar başladı 4

Bitez'de sele karşı çalışmalar başladı

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Muğla Büyükşehir Belediyesi

Bodrum Belediyesi

Bodrum Haberleri