Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Sezon bitti şezlonglar geldi...

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük'te sezon bitti şezlonglar geldi...

Gümüşlük Çayıraltı Belediye (Halk) Plajı

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 21.08.2019 / Sezon bitti şezlonglar geldi...

Yaz başından bu yana şezlongların olmadığı Gümüşlük Çayıraltı Belediye (Halk) Plajı'na şezlonglar geri geldi. 2019 yılı yaz sezonu başında kaldırılan plastik şezlonglar Kurban Bayramı'yla birlikte tekrar kumsaldaki yerini aldı. Vatandaşlar sezonun bitmesine az bir zaman kala hem şaşırdı hem de sevindi.

2019 yaz sezonu başlamadan hemen önce Bodrum Belediyesi aldığı bir kararla belediye plajlarındaki şezlongları kaldırtmıştı. Sıhhi olmadığı, şık durmadığı, görüntü kirliliği ürettiği gibi pek çok gerekçe sayılan kaldırma kararına gelen tepkiler üzerine aşama aşama belediye plajlarına şezlonglar da geri geldi.

Sezon bitti şezlonglar geldi... 2

Gümüşlük Çayıraltı Belediye (Halk) Plajı... (Fotoğraf: Yalçın Çakır)

Gümüşlük Rehberi konuyu tüm yerel medya içinde ilk olarak 10 Mayıs 2019 günü Gümüşlük Belediye Çay Bahçesi'nde düzenlenen esnaf buluşmasında Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'a sorarak gündeme getirmişti.

Aras halkı dinledi

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras sitemiz kurucusu ve yazarı Yalçın Çakır'ın sorusu üzerine büyük bir samimiyetle yaptığı açıklamalarda, devraldıkları belediyenin ciddi bir mali disipline ihtiyacı olduğunu söylemişdi. Aras, şezlongların 2019 yaz sezonunda belediye plajlarında olmayacağını belirterek ve hem ekonomik gerekçeler hem de halk sağlığı açısından böyle bir karar aldıklarını açıklamıştı.

Gümüşlük Çayıraltı Belediye (Halk) Plajı... (Fotoğraf: Yalçın Çakır)

Gümüşlük Çayıraltı Belediye (Halk) Plajı... (Fotoğraf: Yalçın Çakır)

Ancak Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras vatandaşlardan gelen tepki ve talepleri dikkate alarak ekiplerine talimat verdi ve belediye plajlarına aşama aşama şezlonglar geri döndü.

Son olarak da Gümüşlük Çayıraltı Belediye (Halk) Plajı'nda tatilciler rahat bir nefes alarak bayramda kızgın kumlar yerine şezlonglarda güneşlendi.

Duyarsız ve saygısız tatilciler

Ancak Gümüşlük Çayıraltı Halk Plajı'nda geçen yıllarda ortaya çıkan bazı saygısız ve duyarsız tatilciler yine hortladı. Şezlong kapmak için sabah havlu ya da peştemallerini şezlonglara bırakıp öğleden sonra ya da akşama kadar bir daha plaja uğramayan bir kaç kendini bilmez bu sene de ortaya çıktı. Yetkililer vatandaşların bu gibi durumlarda plaj görevlilerine durumu bildirmelerini istedi.

TAGS:

Gümüşlük Çayıraltı Belediye (Halk) Plajı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Gümüşlük