Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük Festivalinde piyanolu günler

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük Festivali

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 30.07.2019 / Gümüşlük Festivalinde piyanolu günler

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali, 1 Ağustos Perşembe akşamı Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin gururu haline gelen genç piyanist Eser Öktem’i; bir sonraki gün, 2 Ağustos Cuma akşamı ise Alman piyano virtüözü Konstanze Eickhorst’u konuk edecek.

Gümüşlük Festivalinde piyanolu günler

Gümüşlük Festivalinde piyanolu günler

Kıbrıslı Türk piyanist Eser Öktem Dibeklihan’da

Bu yıl festivalin konser mekanları arasında yer alan Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyü, 1 Ağustos Perşembe akşamı saat 20.30’da KKTC’li genç piyanist Eser Öktem’i Bodrumlu klasik müzikseverle buluşturacak. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nin yanı sıra, Türkiye, İngiltere, Rusya, Fransa ve Kıbrıs Rum Yönetimi gibi farklı ülkelerde seçkin şefler ve orkestralarla konserler veren Öktem, Dibeklihan Kültür ve Sanat Köyünün sahnesinde, Johann Sebastian Bach/F. Busoni’nin, “Chorale Prelude “Nun komm der Heiden Heiland” BWV 659”; Frederic Chopin’in, “Scherzo No.2 in B flat Minor, Op.31”; Claude Debussy’nin, “Nocturne L.89” ve Franz Liszt’in, “Piano Sonata in B Minor S.178” başlıklı eserlerini seslendirecek.

Eser Öktem

Piyanist Eser Öktem

Alman piyanist Konstanze Eickhorst, Zefirya’da

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivalinde bir sonraki gün, 2 Ağustos Cuma akşamı, Alman piyanist Konstanze Eickhorst, Zefirya Kültür ve Sanat Merkezinde saat 20.30’da izleyici karşısına çıkacak. “Clara Haskil” ve “Geza Anda” uluslararası yarışmalarında birincilik ödülleri kazanan Eickhorst, Christoph Eschenbach, Andrew Davis, Peter Schneider, Manfred Honeck ve Ingo Metzmacher gibi şeflerle çalıştı. Oda müziği tutkusu erken yaşlarda ortaya çıkan Eickhorst, aynı zamanda Linos Ensemble’ın da bir üyesi. Sanatçının solist ve oda müzisyeni olarak pek çok CD kaydı bulunmakta olup uluslararası yarışmalarda jüri üyeliği yaptı.

Konstanze Eickhorst

Konstanze Eickhorst

Konstanze Eickhorst, festival sahnesinde Johann Sebastian Bach’ın, “Chromatic Fantasy and Fugue in D minor”; Clara Schumann’ın; “Soirées Musicales Op. 6”; Felix Mendelssohn Bartholdy’nin, “Variations Sérieuses D minor”; Clara Schumann’ın, “Variations Op. 20” ve Johannes Brahms’ın, “Sonate C-Major Op. 1 (-Allegro, -Andante, -Scherzo. Allegro Molto E Con Fuoco - Più Mosso ve Finale. Allegro Con Fuoco” adlı eserleriyle izleyici karşısında olacak.

TAGS:

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük