Gümüşlük Haberleri 1
HABER

Gümüşlük Festivalinde Keman – Piyano düeti vardı

Gümüşlük | Haber | News

GÜMÜŞLÜK HABERLERİ

Gümüşlük Festivalinde Keman – Piyano düeti vardı

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Gümüşlük Haber Ajansı - (GHA) - 27.07.2019 / Gümüşlük Festivalinde Keman – Piyano düeti vardı

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali tüm hızıyla devam ederken, Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi, keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar’ın düetine sahne oldu.

Zefirya Kültür ve Sanat Merkezi ile ortak proje kapsamında festival sahnesine çıkan, ülkemizin kendi kuşaklarının önde gelen sanatçıları arasında dikkat çeken keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar, Bodrumlu klasik müzikseverin beğenisi ile karşılandı.

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 2

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Uluslararası yarışmalarda dereceler ve özel ödüller kazanan ikili, aynı zamanda Arkas Trio’nun da birer üyesi olarak tanınıyor. Bodrum’un sanat ve iş dünyasından birçok izleyicinin yanı sıra tatilini Bodrum’da geçiren sanatseverlerin de ilgi odağı olan konserde, Tuncay Yılmaz ve Emre Elivar ikilisi, romantik döneme ait bir repertuarla çıktıkları sahnede, izleyiciden alkış topladı.

Festival

Keman sanatçısı Tuncay Yılmaz ve piyanist Emre Elivar ikilisi, festivalin Zefirya sahnesindeki konserin ilk yarısında Ludwig van Beethoven’un, “Spring” Violin Sonata No. 5 in F Major, Op.24” adlı yapıtını seslendirdi. Gecenin ikinci yarısında ise yine alkışlarla sahneye gelen ikili, bu defa Johannes Brahms’ın, “Violin Sonata No.2 in A Major, Op.100” adlı eserini seslendirerek övgü aldı. Gecenin sonunda Yılmaz ve Elivar ikilisi, izleyicinin yoğun alkışlarıyla tekrar sahneye gelerek bis yaptı ve Fritz Kreisler’in keman ve piyano için yazılmış “liebesleid” adlı eserini icra ederek konseri sonlandırdı.

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali 3

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Konserin ardından sanatçılara çiçek takdim edilirken duygularını dile getiren Tuncay Yılmaz, “Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali gibi takdire şayan bir festivalden davet almak gurur verici” diyerek, festival organizasyonuna ve festivalin sanat danışmanı Devlet Sanatçısı Piyanist Gülsin Onay’a teşekkürlerini iletti.

TAGS:

16. Uluslararası Gümüşlük Klasik Müzik Festivali

Gümüşlük haberleri

Gümüşlük