Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Zeki Müren'i anıyoruz

Bodrum | Haber | News

HABER

Zeki Müren'i anma etkinlikleri

Zeki Müren'i anma haftası

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 20.09.2019 - Zeki Müren'i anıyoruz

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zeki Müren, vefatının 23’üncü yılında çok sevdiği Bodrum’da anılacak. Sanat Güneşi’nin ölüm yıldönümü haftasında, Bodrum’daki Zeki Müren Müzesi, 21 Eylül 2019 tarihinde bir günlüğüne ücretsiz olarak halka açılacak.

Diğer senelerden farklı olarak bu sene Sanat Güneşimizin ölüm yıldönümü haftasında, Zeki Müren Müzesi bir günlüğüne 21 Eylül 2019 tarihinde ücretsiz olarak halka açılacak.

Aya Nicola Kilisesi’nin bulunduğu meydanda 21-24 Eylül tarihleri arasında Zeki Müren sergisi düzenlenecek. 22 Eylül günü 14.00’te ise Zeki Müren Müzesi’nde geleneksel mevlit okutulacak ve aynı gün saat 20.00’de Antik Tiyatro’da sanatçı Gökhan Sezen’in katılımıyla bir anma konseri gerçekleştirilecek.

Zeki Müren'i anıyoruz

Zeki Müren'i anıyoruz

Anma konserinde Zeki Müren şarkıları seslendirilirken, ünlü sanatçının arşivinden çok özel görüntüler de izleyiciyle paylaşılacak. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras’ın ev sahipliğindeki konsere katılımın oldukça yüksek olması bekleniyor.

TSK Mehmetçik Vakfı

Türk Sanat Müziği’nin unutulmaz ismi Zeki Müren’in mal varlığının yarısını bağışladığı TSK Mehmetçik Vakfı, aylık ortalama 10,5 milyon TL ile vatan hizmetini yerine getirirken şehit olan veya askerlik görevi esnasında hayatını kaybeden Mehmetçiklerin yakınları ile gazi ve engelli Mehmetçiklerimizin kendilerine ve çocuklarına yardım eli uzatıyor.

Sanat Güneşi’nin vefatının ardından oluşturulan Zeki Müren burs fonundan bugüne kadar 73 şehirde öğrenim gören öğrencilere 3.253 burs sağlandı. Burs Fonu’ndan 2019-2020 öğrenim yılında 261 öğrenci ayda 700 TL tutarında burs alacak.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Zanat Güneşi

Zeki Müren

Bodrum Haberleri