Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

CHP Bodrum RES'lerin peşinde

Bodrum | Haber | News

HABER

Yeni RES'ler için toplantı yapıldı

Bodrum'da RES toplantısı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 01.09.2019 - CHP Bodrum RES'lerin peşinde

Bodrum'un Çamlık, Kumköy ve Yalı mahallelerine yapılması planlanan Rüzgar Enerji Santralleri (RES) ile ilgili olarak değerlendirme toplantısı düzenlendi. Bu bölgelerde yaşayan vatandaşların davetli olduğu toplantıya CHP Muğla milletvekili Mürsel Alban, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan ve konu hakkındaki uzmanlar katıldı.

Bodrum'un Akyarlar ve Yalıkavak mahalleri başta olmak üzere çeşitli bölgelere kurulması planlanan RES'lerin yapımı, sivil toplum kuruluşlarının tepkilerine neden olmuştu.

CHP Bodrum RES'lerin peşinde 2

CHP Bodrum RES'lerin peşinde

2019 yılı Haziran ayı başında durdurulan RES inşaatlarıyla ilgili yasal süreç de başlatılmıştı. Bu gelişmelerin ardından bu kez Güvercinlik, Kumköy, Yalı ve Çamköy mahallerine 13 RES türbininin kurulmak istenmesi çevrecilerin ve köylülerin tepkisini çekti.

13 türbinin yerleşim yerlerine yakın olan; İzin Tepe, Moralıncı Tepe, Sivri Tepe, Ardıç Tepe, Yılanlı Tepe, Küçüktırman Tepe, Düz Tepe, Denizgören Tepe ve Kocasarnıç Tepe mevkilerinde yapılacağının açıklanması üzerine STK'lar, türbinlerin kurulacağı yerlerin muhtarları ve köylülerin katılımıyla toplantılar düzenlendiler.

CHP Bodrum RES'lerin peşinde 3

CHP Bodrum RES'lerin peşinde

Rüzgar Enerji Santralleri

Bodrum'un değişik bölgelerine kurulmak istenen RES'lerle iligli en başından bu yana devrede olan ve konuyu takip eden CHP Bodrum örgütü ve CHP'li milletvekillleri geçtiğimiz Cumartesi günü Çamlık, Kumköy ve Yalı mahalleleri sakinleriyle bir araya geldiler.

CHP Bodrum RES'lerin peşinde 4

CHP Bodrum RES'lerin peşinde

CHP Bodrum ilçe Başkanı Halil Karahan, CHP Muğla Milletvekili Mürsel Alban ile birlikte, Bodrum - Çamlık, Kumköy ve Yalı mahallelerine yapılması planlanan Rüzgar Enerji Santrali'yle ilgili değerlendirme toplantısı düzenlendi.

CHP Bodrum RES'lerin peşinde 5

CHP Bodrum RES'lerin peşinde

Toplantıya STK'lar ve bölgede yaşayan vatandaşlar katıldı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan

CHP Muğla milletvekili Mürsel Alban

Bodrum Haberleri