Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu

Bodrum | Haber | News

HABER

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı

Bodrum'da fener alayı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 30.08.2019 - Bodrum'da 30 Ağustos coşkusu

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı. Sabah Bodrum Belediye Meydanında düzenlenen çelenk sunma töreninin ardından bir çok etkinlikle devam eden kutlama programları kapsamında akşam ise ilk olarak fener alayı ardından belediye meydanında Faruk Demir ve Soner Olgun konseri düzenlendi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı 2

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı

Bodrum Milta Marina'dan başlayan fener alayına Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Başkan yardımcısı Ummahan Yurt, Bodrum Belediye meclis üyeleri, CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileriyle birlikte binlerce vatandaş katıldı. Zafer Bayramı coşkusunun Bodrum sokaklarına yayıldığı fener alayı Bodrum Belediye Meydanı'nda sona erdi.

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı 3

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı

Fener alayının ardından ise meydanda Faruk Demir ve Soner Olgun sahne aldı. Sunuculuğunu Hakan Doğanay'ın yaptığı gecede sahneye çıkan Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, Nazım Hikmet'in 'Büyük Taarruz' şiirini okudu. Aras konuşmasında da şunları söyledi;

"Bugün ulusumuzun en büyük bayramını kutluyoruz. Bugün Türk milletinin gücünü ortaya koyduğu ve egemenliğini kayıtsız şartsız eline aldığı gündür. En karanlık yoksulluğun, en derin uçurumun kıyısında, tüm güçleri yıpranmış, bütün savunma araçları elinden alınmış, kutsal varlıkları saldırıya uğramış bir milletin, canını dişine takarak, bütün inancıyla verdiği kurtuluş mücadelesinin ulaştığı zaferin 97’nci yıldönümüdür. Türk milletinin tarihi çok parlak, çok büyük zaferlerle doludur. Ancak bunların hiçbiri 30 Ağustos Zaferi kadar kesin sonuçlu, ve dünya tarihine yön verecek kadar etkili olmamıştır. 30 Ağustos Zafer Bayramımız ve tarihi şanla, şerefle dolu şanlı ordumuzun Türk Silahlı Kuvvetleri Günü kutlu olsun."

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı 4

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir

Aras'ın konuşmasının ardından sahneye çıkan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir 'Sarı Saçlı Mavi Gözlü' türküsünü seslendirdi. Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın davetlisi olarak Bodrum'da 30 Ağustos Zafer Bayramı'nda sahne alan Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, konserden elde edilen gelirin hepsinin yetim kız çocukları için burs olduğunu belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü;

"Babasını annesini kaybetmiş, üniversiteyi kazanmış Ardahan'da okuyan kız öğrencilerine burs vermek için buradayız. Cumhuriyet kimsesizlerin kimsesidir. Onları kimsesiz bırakmamak için Ahmet başkanıma çok teşekkür ediyorum. Buradan alacağımız bir kuruş Faruk Demir'e yada Ardahan Belediyesine gitmeyecek. Hepsi kayıtlı olarak yetim üniversiteli kız çocuklarımıza gidecek. Hel olsun, helali hoş olsun. Bu davranışından ötürü sayın Ahmet Aras başkanımızı biz tabiki Ardahanlılar olarak, biz buradaki Cumhuriyet sevdalıları, bağımsız Türkiye sevdalıları olarak hepiniz kutluyorsunuz ama özel olarak Cumhuriyet Halk Partimizin genel başkanı sayın Kemal Kılıçdaroğlu'nun Bodrum Belediye Başkanımıza bu davranışından dolayı özel selamlarını ve sevgilerini getirdim."

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı 5

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı

Bodrum'da unutulmaz bir Zafer Bayramı kutlamasının yaşandığı gecede Faruk Demir'in ardından sahneye Soner Olgun çıktı. 10'uncu Yıl Marşı ile sahneye gelen Soner Olgun, gecenin düzenlenmesinde emeği geçen herkese teşekkür eti. Soner Olgun daha sonra seslendirdiği türküler, şarkılar ve şiirleri ile meydanı dolduran binlere duygusal ve unutulmaz bir gece yaşattı.

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı 6

30 Ağustos Zafer Bayramı Bodrum'da coşkuyla kutlandı

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir

Bodrum Haberleri