Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Kadına şiddet oyunu değiştirdi

Bodrum | Haber | News

HABER

Batakhane Güzeli

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 28.08.2019 - Kadına şiddet oyunu değiştirdi

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli'ni bu kez Bodrum Kalesi Sahnesi'nde yoğun izleyici katılımı ile oynadı. Oyunun bir sahnesinde senaryo gereği kadının öldürülmesi üzerine oyun bir anda değişti.

B.B.Ş.T’nin yaz sezonuna damgasını vuran müzikal oyunu Batakhane Güzeli, yoğun istek üzerine bu kez de Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği sahnesindeydi. Oyunu; Türk Halk Müziği ses sanatçısı Şakir Öner Günhan ile Eurovision 2016 ve 2019'da San Marino'yu temsilen katılarak finale kalan Türk Şarkıcı ve yapımcı Serhat Hacıpaşalıoğlu’nun da aralarında bulunduğu yaklaşık bin kişi izledi.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli 2

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli

Yeşilçam sinemasından esinlenerek izleyiciye “esas oğlan, esas kız ve kötü adam, aşk, intikam, kıskançlık ve entrikalarla” dolu bir müzikal keyfi yaşatan oyunun bir sahnesinde verilen “kadına şiddet” mesajı ise gecenin en çarpıcı anı oldu.

Oyunun başrolündeki “Aksaraylı Halil” in, birlikte ölmeyi teklif ettiği kadını ve kendisini öldürmesinin ardından sahneye giren Genel Sanat Yönetmeni ve anlatıcı rolündeki Hüseyin Akşen, "Hayır, bu sahne böyle olamaz. Dünyanın hiç bir yerinde, hiç bir nedenle kadınlar öldürülemez, öldürülmemeli" diyerek sahnenin yeniden oynanmasını istedi.

İzleyicilerin ayakta alkışladığı bu müdahalenin ardından sahne yeniden canlandırılarak bu kez mutlu sonla final yapıldı.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli 3

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli

Tiyatro oyunu

Erman Canatan’ın yazdığı eseri, ünlü oyuncu Erdal Cindoruk yönetti. Tiyatronun genel sanat yönetmeni Hüseyin Akşen, Tarık Papuççuoğlu, Erdal Cindoruk, Mihriban Er gibi ünlü isimlerin rol aldığı oyunda, esas kız Gülperi’yi genç yeteneklerden Cansın Yunt ve esas oğlanı Aksaraylı Halil’i Oğulcan Çelik canlandırıyor.

Oyunda Tiyatronun daimi kadrosu Yerkan Kahraman, Sertaç Aydın, Ziba Türk’ün yanı sıra, Zeynep Dündar, Ertuğrul Cön, Irmak Çağlar, Filiz Çoktezcanlı, Fazıl Çelikel ve Ramin Fahrangniya da oyunları ve dansları ile yer alıyor.

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli 4

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu, Batakhane Güzeli

DEKOR: Kader Aktü, Serkan Aktü

KOSTÜM: Dittomama

IŞIK: Hakan Özipek

MÜZİK: Deniz Doğançay

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediyesi Şehir Tiyatrosu

Batakhane Güzeli

Bodrum Haberleri