Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor

Bodrum | Haber | News

HABER

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor

Su ve Vicdan Nöbeti

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 18.08.2019 - CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor

Kaz Dağları'ndaki çevre katliamına dikkat çekmek için başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti'ne CHP Bodrum ilçe örgütü de katıldı. CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan başkanlığında partililer ve vatandaşlar otobüslerle Kaz Dağları'na giderek eylemlere katıldı.

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor 2

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor

Kaz Dağları'nda Kanada menşeli bir maden firmasının binlerce ağacı keserek ve siyanürlü arıtmalarla çevreyi katlederek yaptığı iddia edilen altın çıkartma faaliyetlerine dikkat çekmek için başlatılan eylemlere Bodrum CHP'den tam destek geldi.

CHP Bodrum ilçe başkanlığı "Her şey inşaa edilebilir doğa hariç... Bu nöbette Bodrum Halkı da hazır" sloganıyla harekete geçti. CHP Bodrum iİlçe Başkanı Halil Karahan başkanlığında bir araya gelen CHP'liler, çevreciler, duyarlı vatandaşlardan oluşan Bodrumlular otobüslerle Kaz Dağları'na gitti.

CHP Bodrum İlçe örgütü eyleme destek duyurusunu sosyal medyada şu açıklamayla paylaştı;

"İlçe Başkanımız Sayın Halil Karahan, Bodrum Belediye Başkanımız Sayın Ahmet Aras, İlçe yönetim kurulu üyelerimiz, partililerimiz ve vatandaşlarımızla Bodrum’dan 'Kaz Dağları'na doğru direniş adına yola çıktık..."

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor 3

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor

Kaplumbağalar kurtuldu

Göreve geldiği günden bu yana Bodrum Belediyesi ile iş birliği içinde çevre konularındaki duyarlılığa destek veren ve sahada aktif çalışmaları ve eylemlerle dikkatleri üzerine toplayan CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan, Kaz Dağları nöbetiyle ilgili olarak şunları söyledi;

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor. CHP Bodrum İlçe Başkanı Halil Karahan (En sağda)

"Bir kızıldereli atasözünde dediği gibi; 'Yeryüzü, bize atalarımızdan miras kalmadı, çocuklarımızdan ödünç aldık.' Kaz Dağları da bizim çocuklarımızdan ödünç aldığımız değerlerimizden. Sonuna kadar sahip çıkıp, çevreyi katledenlerle de sonuna kadar mücadele edeceğiz. Sloganımızda da yazdığımız gibi, 'Her şey inşaa edilebilir doğa hariç... Bu nöbette Bodrum Halkı da hazır...' Kaz Dağları hepimizin..."

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor 4

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor

Kaz Dağları'ndaki çevre katliamına dikkat çekmek için başlatılan Su ve Vicdan Nöbeti'ne bu Pazar günü de binlerce kişi destek verdi.

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor 5

CHP Bodrum Kaz Dağları'na sahip çıkıyor

Piyanist ve besteci Fazıl Say da, Çanakkale'nin Kirazlı-Balaban mevkisinde, madencilik faaliyetlerine karşı başlatılan 'Su ve Vicdan Nöbeti'ne destek için konser verdi.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Su ve Vicdan Nöbeti

CHP Bodrum iİlçe Başkanı Halil Karahan

Bodrum Haberleri