Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Ahmet Aras bayramda Bodrum da nerelere gitti?

Bodrum | Haber | News

HABER

Ahmet Aras bayramda Bodrum da nerelere gitti?

Bodrum'da Kurban Bayramı

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 11.08.2019 - Ahmet Aras bayramda Bodrum da nerelere gitti?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bayramın birinci günü deyim yerindeyse Bodrum turu attı. Aras bakın Kurban Bayramı'na nasıl girdi, nerelere gitti ve neler yaptı?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bayram tatilcileriyle birlikte daha da hareketlenen çarşı merkezlerindeki esnafla bayramlaşırken “Lütfen hanutçuluk yapmayalım, misafirlerimizin huzurlu bir bayram tatili geçirmelerini sağlayalım” çağrısında bulundu.

Ahmet Aras bayramda Bodrum da nerelere gitti? 2

Ahmet Aras bayramda Bodrum da nerelere gitti?

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras, bayram namazını Kızılhisarlı Mustafa Paşa Camii’nde kıldı. Bayram namazı çıkışında vatandaşlarla bayramlaşan Aras, “Bodrum’dan tüm Türkiye’ye ve İslam coğrafyamıza huzurlu, bereketli ve mutlu bir bayram dileklerimizi gönderiyoruz. Bodrum’daki tatilcilerimizin ve heşehrilerimizin güzel bir bayram geçirmesini diliyorum. Dönüş yolunda da herkes güvenli bir yolculuk yaparak sağ salim evine, yuvasına ulaşsın” diye konuştu.

Aras bayramda Bodrum'da

Bayramlaşmanın ardından İskele Meydanı’ndan marinaya doğru yürüyen ve esnafla sohbet edip bayramlarını kutlayan Aras, “Bu bayramda misafirlerimizin huzur içinde alışveriş yapmasını sağlayalım. Özellikle hanutçuluk konusunda duyarlılığınızı bekliyorum arkadaşlar” uyarısında bulundu.

Ahmet Aras bayramda Bodrum da nerelere gitti? 3

Ahmet Aras bayramda Bodrum da nerelere gitti?

Başkan Aras’ın bir sonraki durağı ise Kızılağaç’taki kurban satış ve kesim yeri oldu. Burada hem esnafla hem de vatandaşlarla bayramlaşan Aras bir ihtiyaçları olup olmadığını sorarak “Gönlümüz, bu bayramda da hiçbir sorun yaşanmaması ve rahatsız edici görüntülerin olmamasını istiyor. Bunun için tüm arkadaşlarımız mesaide” diye konuştu.

Kızılağaç’taki kesim alanında kendisine bir kurbanlık hediye eden Kerem Yaşar isimli vatandaşın da gönlünü alan Aras, kurbanın kesilerek ihtiyaç sahiplerine ve Belediyenin geçici bakım evinde konaklayan misafirlere pay edilmesini istedi.

Aras daha sonra geçici barınma evini ziyaret ederek burada bir süreliğine Belediyenin misafiri olan vatandaşlarla tek tek bayramlaştı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Kurban Bayramı

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum Haberleri