Bodrum haberleri; Bodrum haber 1
HABER

Yitip giden canların ardından en acı bakış

Bodrum | Haber | News

HABER

Başkan Aras dondu kaldı...

Orman yangını söndürüldü

Gümüşlük Haber Ajansı (GHA) - 08.08.2019 - Yitip giden canların ardından en acı bakış

Bodrum ve Milas da çıkan orman yangınları kontrol altına alınarak soğutma çalışmalarına başlandı. Yangına 10 helikopter, 50 arazöz, 2 dozer, ilk müdahale aracı ve çok sayıda orman işçisiyle müdahale edildi.

Yitip giden canların ardından en acı bakış 2

Yitip giden canların ardından en acı bakış

Muğla Büyükşehir Belediyesi de 10 itfaiye aracı, 3 su tankeri ve 30 itfaiye eri ile söndürme çalışmalarına katıldı. Yangının ardından Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'ın ağlamaklı gözlerle yanan alanı izlemesi objektiflere yansıdı.

Yitip giden canların ardından en acı bakış 1

Yitip giden canların ardından en acı bakış

Muğla Valisi Esengül Civelek'den açıklama

Muğla Valisi Esengül Civelek orman yangınının rüzgarın etkisiyle büyüdüğünü söyledi. Ekiplerin kısa sürede olay yerine ulaştığını belirten Civelek, "Ekipler yangını kontrol altına almak için havadan ve karadan müdahalesini sürdürüyor" dedi.

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras'dan açıklama

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras yanan alana giderek incelemelerde bulundu ve şu açıklamayı yayınlattı;

Aras'ın gözleri doldu

"Bir kez daha dağlarımız, ormanlarımız, ciğerimiz yanıyor. Bodrum'da ve Milas'ta başlayan orman yangınlarında yine canlar yok oluyor. Ekiplerimiz tüm imkanlarıyla müdahale ederek yangınları kısmen de olsa kontrol altına almayı başardı. Bizler de yangın bölgesine giderek, durum hakkında son bilgileri aldık. En büyük temennimiz, her iki yangının da yerleşim bölgelerine ulaşmadan söndürülmesi. Her şey bittikten ve canımız yandıktan sonra, bu alanlarda yaşam yeniden hayat bulsun diye var gücümüzle çalışacağız."

Yitip giden canların ardından en acı bakış 3

Yitip giden canların ardından en acı bakış

Orman Genel Müdürlüğü açıklaması

Tarım ve Orman Bakanlığı'na bağlı Orman Genel Müdürlüğü yangına ilişkin, "Bayır Mahalle mıntıkasında çıkan orman yangını, Orman Genel Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerimizin yoğun çalışmaları sonucunda, saat 19.30 itibari ile kontrol altına alınmıştır. Soğutma çalışmaları devam etmektedir" açıklaması yapıldı.

ETKİNLİK TABLOSU

Muğla ili ve ilçelerindeki tüm etkinliklere ulaşmak için lütfen  →  burayı tıklayın.

TAGS;

Bodrum Belediye Başkanı Ahmet Aras

Bodrum orman yangını

Bodrum Haberleri